Nieuwe Haven 103 na restauratie. (Foto: R.W. Poels, 2001). Daar kan dus weinig kou of warmte doorheen. De goten werden verwijderd en vernieuwd en de oude klossen werden aan de hand van oude foto's vervangen. De vloer op de verdie ping werd vervangen door een ondervloer van hout met daar tussen alle leidingen, isolatie en brandwerende materialen. Daar boven kwam de eiken afdekvloer, welke planken ooit dienst hadden gedaan als goederenwagondelen. De nog zichtbare ramen en poort naar het achterterrein (thans bebouwd) in de achtergevel waren in het verleden na het vertrek van Hoppe dichtgemetseld bij splitsing van eigendom. Deze verdwenen nu achter een stuclaag. De muren aan de binnenkant beneden werden ontdaan van de witte verf en buiten werd de muur gereinigd en gedeeltelijk weer geknipvoegd. De staltonplaten werden verwijderd uit de zaal, waar de twee sfeervolle gietijzeren standvinken gehandhaafd bleven. Na het aanleggen van vele meters elektrabuizen en plastic pijpen voor de nieuwe rioolaansluiting voor toilet-groepen en de keuken werd er een nieuwe vloer gestort waarover ook houten delen en hardstenen vloerdelen werden aangebracht. De buitenramen waren niet meer te repareren en werden vervangen door nieuwe naar oorspronkelijk model en aan de bin nenkant werd als isolatie gekozen voor grote openslaande ramen. De voorkant werd op authentieke manier terug gebracht wederom aan de hand van oude foto's. Aan beide zijden van de deur kwamen weer de echte hardstenen zuilen en ook de dubbele voordeur kreeg zijn glans weer terug nadat deze door een timmerfabriek was gekopieerd 19

Scyedam | 2001 | | pagina 19