december 2000 VERTREK ZUSTERS DOMINI CANESSEN In oktober 1998 werd het laatste kloos ter van de Zusters Dominicanessen in Schiedam gesloten. Enkele zusters ble ven in Schiedam op een particulier adres wonen, Over de Vesten 42. In de cember 2000 kwam ook daaraan een eind. Toen werd afscheid genomen van de laatste vier zusters: Hyacinthe, Igna- tia, Carola en Servula. Zij verhuisden naar twee kloosters elders in het land. De afscheidsreceptie had plaats in een vertrouwde instelling. Huize Frankeland aan de St.Liduinastraat. Immers de eer ste zusters Dominicanessen werden in 1846 naar Schiedam gehaald voor het onderwijs en voor de zorg van zieke en behoeftige ouderen. Onder de toen op gerichte stichting valt Huize Frankeland tot op de dag van vandaag. 9 februari 2001 VLOEDSTENEN VOORHA VEN Toen in 1978 de bebouwing van de Hoofdstraat langs de Voorhaven werd gesloopt had de Historische Vereniging Schiedam aan de gemeente het verzoek gedaan er op toe te zien dat de drie daarin voorkomende vloedstenen zou den worden behouden. De steen met het peilmerk van 1 februari 1953 werd wel door de gemeente verwijderd, maar he laas niet de twee andere. Deze werden later door particulieren meegenomen. In 1978 is in ons tijdschrift 'Scyedam' uit gebreid over de vloedstenen bericht. De steen van 1953 bevindt zich weer sinds juli 1985 in de betonnen muur van de nieu we waterkering langs de Voorha- De 2 vloedstenen in het in 1978 gesloopte gebouwtje van de havenmeester. De bovenste bevindt zich thans in de nieuwe waterkering. De onderste krijgt een museumfunctie. (Foto: R.W. Poels. 1972) De in 1978 verdwenen en in 1997 aan de Historische Vereniging ter hand gestelde vloedstenen. De linker is recent in de water kering aan de Voorhaven aan- gebracht. De ander krijgt een museumfunctie. (Foto: R W Poels. 1995) 27

Scyedam | 2001 | | pagina 27