Het kantoor van de Havenmeester aan de Voorhaven, waarin 2 vloedstenen waren ingemetseld. Uiterst links is een deel te zien van het gebouw, waarin de derde vloedsteen zat, thans ingemetseld in de nieuwe waterkering. Gesloopt 1978. (Foto: R.W. Poels, 1972) ven, ongeveer op dezelfde plek. Maar niemand dacht de twee andere stenen ooit terug te zien. In Scyedam 1997 nr.5 kon echter worden gemeld, dat de twee vermiste stenen op 12 april 1997 door een particulier aan de vereniging ter hand waren gesteld. We waren verbaasd maar ook blij verrast. Nadien heeft de vereniging het initiatief genomen te be werkstelligen, dat ook deze twee stenen zouden worden aangebracht. Dit heeft tot succes geleid. Op 9 februari 2001 is door burgemeester R.Scheeres, die zich achter het idee van de vereniging had geschaard, tezamen met de dijkgraaf P.H.Schoute een van de twee stenen ont huld. Het betreft de steen met twee peil- strepen en twee data: 31 januari 1877 en 9 februari 1889, voorheen tussen de pan den Hoofdstraat 7 en 9. De steen was overigens al eind 2000 aangebracht. We zijn uiters tevreden met het resultaat. De andere steen zal een museumfunctie krijgen. (Zie: Scyedam jrg.4 nr.4 pag.lle.v.; jrg.ll nr.3 pag.132; jrg.21 nr.5 pag.200) SLOOPDREIGINGEN AAN DE NIEU WE HAVEN e.o. Sinds een jaar of drie is het, toch al sinds vooral 1969 aangetaste, historische beeld van de Nieuwe Haven verder aan het verslechteren. Soms onontkoombaar en voorspelbaar, maar soms ook onnodig en onverwacht. Juist in de periode dat de gemeente in de omgeving van Willems brug en Algemeen Handelsentrepot nieuwe invullingen wilde laten aanslui ten en inspireren door de aanwezige his torische bebouwing, werd er rigoreus gesloopt: branderij Liverpool Westerka de 2, branderij Boston Nieuwe Haven 61, drie branderijen Nieuwe Haven 63, 28

Scyedam | 2001 | | pagina 28