Onlangs verscheen "Dokter A.D. de Leeuw, een bijzonder mens in Schiedam". Geschreven door M. Van 't Hof en S.Ph. Louis. Uitgave Fonds Historische Publicaties Schiedam. Omvang 66 bladzijden. Veel afbeeldingen. Het is een eenvoudige uitgave op A4-formaat. ISBN 90-70450-29-1Prijs f. 25,-. In dit boek wordt A.D. de Leeuw, de in zijn tijd bekende huisarts, van 1914 - 1960, geschetst. Het is niet zozeer bedoeld als biografie en ook niet als verzameling anecdotes en verhalen, die nog altijd de ronde doen. Het belicht de medicus, de genieter van vele culturele uitingen en de geïnteresseerde op een breed terrein. Ook de hebbelijkheden en de soms ook wat duistere kanten komen aan bod. Want de Leeuw was zeker niet onbesproken. Een paar keer worden voorvallen aangehaald, waarbij dan dikwijls niet alles vermeld kan worden, omdat niet meer alle stukken te achterhalen zijn. Dit is jammer en men blijft met een vraagteken zitten. Maar dokter de Leeuw leeft in herinnering voort als een bijzonder mens! Dank zij dit boek. Misdruk Door een productiefout in de drukkerij is een klein deel van de oplage van ons vorige nummer niet compleet afgeleverd, omdat er enige bladzijden ontbraken. Wij betreuren dit zeer en de mensen, zie zich meldden hebben inmiddels een goed exemplaar ontvangen. Jonge Johanna Dit stoomschip van 1462 ton is in 1928 bij P.Smit Jr. Rotterdam gebouwd voor de "Emzetco "-lijn. Deze lijn werd omstreeks 1939 door de K.N.S.M. overgenomen. Het schip zelf is in 1963 gesloopt. Met dit schip vluchtte de Schiedamse journaliste Julia Vischer in 1936 van Spanje naar Nederland. 35

Scyedam | 2001 | | pagina 35