UI H. A. V. BANK, Lange Haven 103, Schiedam, vloer slapen dan een ledikant zetten, want dan werden ze vermoeid. Van orde of tucht was geen sprake, als een ongeregelde troep loopt en doet alles door elkander, maar er wordt niets uitgevoerd. Een groot aantal dames loopt daar doorheen een praatje te maken, maar om er enige orde of regelmaat in te brengen wordt niet aan gedacht. Afijn er is een ander hoofd, er worden andere bevelen uitgegeven en er zullen ook wel andere gevolgen van komen. Hiermede is onze taak afgelopen, alleen blijven wij toezicht houden op ons materiaal, dat het Comité in bruikleen heeft ontvangen, Het Dagboek is hiermee inderdaad afgelopen. Maar toch horen wij nog wel, zij het onre gelmatig, van de Weeshuisvader. Wij hebben al gemerkt dat de nieuwe bewoners niet de orde en tucht hebben, waar de Vader zo prijs op stelt. De dames van het Opvangcomité zijn misschien wel deftig, maar enige structuur en orde brengen zij niet aan. De oude inwoners zien de nieuwkomers ook al niet met vreugde tegemoet en waren misschien wel, behoudens de korte crisisperiode ook wel redelijk tevreden met het min of meer "strenge" regime in het huis. Dat wij nog wel van de bevindingen en de gedachten van de Vader kunnen lezen heeft dan ook te maken met het feit, dat de zaken zich toch heel anders zouden ontwikkelen dan voorzien. (Wordt vervolgd.) door - den oorlog, maar ook sneuvelen dagelijks velen, oud en jong, tengevolge van allerlei ziekten en ongevallen, Wanneer gij eens spoedig mocht komen te vallen, is dan voldoende gezorgd voor Vrouw en Kinderen? Zoo neen, sluit dan nu een Levensverzekering bij de of hare Agenten. Vrijgevigs voorwaarden. - Lage Tarieven. - Prospecti op aanvraag gratis. 151 Een smakeloze advertentie.

Scyedam | 2002 | | pagina 35