geen leerlingbouwplaats kan zijn. Wel wordt steun verkregen van Rijnmond-Bouw, waardoor in samenwerking met de aannemer toch een leerling aan de slag kan. Tijdens de restauratie wordt regelmatig overleg gepleegd tussen opdrachtgever en aanne mer. Iedere week vindt er een werkoverleg plaats tussen aannemer, architect en toezicht houder. Daarnaast wordt er maandelijks een bouwvergadering gehouden in het kantoor van SBSS aan de Dam, voorgezeten door architect Ir. Peter van Velzen. Restauratie Op 1 november 2000, gaat de restauratie van dit bijzondere Schiedamse monument van start onder het motto 'Een monument wordt kerk'. Architectenbureau Frontline Studio kon niet de capaciteit leveren om dit project in de uitvoeringsfase te begeleiden. Daarom is de directievoering opgedragen aan Ir. P.W.M. van Velzen van architectenbureau Restauro uit Den Hoom. Bouw- en Aannemingsbedrijf Poot uit Vianen voert het werk uit. SBSS houdt in principe altijd zowel intern als extern toezicht op de bouw. In dit geval heeft Ing. M.C. de Groot het toezicht op de restauratie op intensieve wijze uitgevoerd. Allereerst worden er steigers om de kerk gezet. De vijf gietijzeren kruizen worden van het dak gehaald en gerestaureerd. Daarbij wordt een bijzondere vondst gedaan: het hoofdkruis is bijna 150 jaar geleden geplaatst in een doorgezaagde boomstam. Dit is op de foto goed te zien. Aangezien er niets mankeerde aan de boomschijf is het gietijzeren hoofdkruis na restauratie hierin weer teruggeplaatst. 125 Top van de toren, nog bekleed met koper, met de boomstam waarin het torenkruis is verankerd. (Foto: P. Van Velzen

Scyedam | 2002 | | pagina 9