DE RESTAURATIE VAN DE BRANDERIJ WESTERKADE 24 J.P.H.Rvan der Steen Voordat het pand Westerkade 24 in ons bezit kwam, waren we al wel bekend met Schie dam. We hadden nog niet zo lang daarvóór het gebouw van de voormalige suikerwerkfa- briek DOVO, nr. 24a, gekocht voor ons decoibedrijf. Wij kwamen er in 1997 achter dat voor de panden Westerkade 18 t/m 24 kopers werden gezocht door Quest International, een werkmaatschappij van eigenaar Unilever Nederland bv. Wij vielen voor de sfeer van het huurpand op nummer 24, een voormalige branderij. Op de zevende dag van de zeven de maand van het jaar 1997 om 7 minuten over zeven in de avond werden we eigenaar van beide gebouwen. Al direct stond voor ons vast dat we de branderij in oorspronkelijke staat zouden gaan restaureren. Het wachten was op een gunstig moment. Na langdurig rondgekeken te hebben om te ontdekken wat achter het spaanplaat, hard board, rubberroid, latten en karton verscholen zou zitten, kwamen wij snel in actie om dit zo snel mogelijk te verwijderen. Op zo'n moment leer je de lucht kennen van wat een muf pand heet. Zo uitgepeld kon het op 28 maart 1998 tijdens de Dag van het Stadse Wonen voor het publiek worden opengesteld. Door de opmerkingen en adviezen werden we gestimuleerd op de gedachte weg voort te gaan. Toen in november van datzelfde jaar aan de opslag van de nieuw ontworpen decorstukken voor de musical "Les Miserables" een 157 Interieur vóór restauratie met de decorstukken voor de musical West Side Story. (Foto: J. van der Steen. 1998)

Scyedam | 2002 | | pagina 5