1 februari 1953. Bij de scheepswerf Wilton-Fijenoord liep de 22 meter diepe bouwput voor een nieuw vast dok geheel onder water (bron: WF-nieuws 1953jub.boek WF) van de berm was weggezonken en het water was bezig het wegdek te ondergraven. De waterkering werd met klei en zandzakken versterkt. Bijna het gehele Sterrebos was toen overigens al één watervlakte. In de Wilhelminahaven raakte een aantal grote schepen op drift. "De Veteraan", een oplei dingsschip van havenarbeiders, voorts het vrachtschip de "Stad Haarlem", tjalk "De Drie Gebroeders" en een Russisch schip, de "Korsakoff'. Deze schepen veroorzaakten grote schade. Een dok van werf "De Nieuwe Waterweg" liep averij op, de "Stad Haarlem" ramde de reeds genoemde tjalk en de meerpalen die de scheiding tussen de jachthaven en de Wilhelminahaven vormden knapten door het geweld van de "Korsakoff' af. In de jachtha ven werden schepen door het hoge water op de wal gezet en door op drift raken bescha digd. Van het pas gerestaureerde gebouwtje van de watersportvereniging bleef niet veel over. Grote schade aan de R.K. H.Hartkerk, aan woningen en bedrijven In de driehoek Hoofdstraat-Havendijk-Rijnstraat ontstond door de stormvloed grote schade aan de bezittingen van particulieren alsmede bij de bedrijven in het gebied. Twee weken lang hebben vier medewerkers van de Gemeentereiniging op het binnenterrein stukken omheining en naar buiten gespoeld en onbruikbaar geworden huisraad en andere spullen opgeruimd. Nog geruime tijd hebben de bewoners last gehad van vochtige huiskamers en natte slaapkamers. Van de 75 geëvacueerde gezinnen ontvingen er 64 later een bedrag voor het droogstoken van de woningen, de anderen waren van oordeel dat ze dat niet nodig hadden. De schade aan onroerend goed en huisraad van particulieren aan de Hoofdstraat 10

Scyedam | 2003 | | pagina 10