a/h Haringvliet en Goudswaard. Voor het Rode Kruis voeren 7 schepen. In totaal werden 2000 personen in veiligheid gebracht De tweede februari kwam er een oproep voor 20 man om dienst te doen in het opvang- en doorzendcentrum in de Ahoyhal te Rotterdam. Op 4 februari verzorgde men een voedseltransport naar Fijnaart en Dinteloord. Verder was een enorme klus het ordenen van de binnenkomende goederenmassa: matrassen, dekens, kleding en wat er nog meer aan de Lange Nieuwstraat werd binnen gebracht. Vanwege de grote hoeveelheden moesten later ook de Beurs en ruimten in het Stedelijk Museum wor den benut. De boeren in Kethel boden aan om ruimte te maken in hun stallen voor het onderbrengen van vee uit de getroffen gebieden. Er werd aldaar een hulpcomité gevormd onder leiding van ds J. de Bruijn, dokter P. van der Kuy en brigadier Korpel. In Café de Bruin aan de Kerklaan was het actiecentrum. Februari 1953 In het binnengebied tussen Hoofd straat en Rijnstraat richtte de stormvloed een enorme ravage aan... (coll. GAS) Spaarbankboekje Agent De Jong zag op de water vlakte achter de Hoofdstraat een spaarbankboekje drijven. Er bleek ook honderdzeventig gulden aan bankbiljetten in te zitten. Toen de eigenaar kort daarna op het politie bureau aangifte kwam doen van de vermissing kon hij de zoekgeraakte bezittingen tot z'n grote verbazing meteen weer in ontvangst nemen... Comité Watersnood 1953 - Schiedam Maandagmiddag 2 februari 1953 vond onder leiding van burgemeester Peek, een vergade ring plaats in het bureau van Sociale Zaken. De dag ervoor waren, toen de omvang van de catastrofe tot het besef doordrong, de Schiedammers spontaan in actie gekomen. Het was duidelijk dat veel mensen in nood zaten en dat de materiële schade enorm was. Evacués uit de getroffen gebieden zouden onderdak nodig hebben. Het leek nuttig tot enige coördinatie van acties ter plaatse te komen. Derhalve werd een Comité Watersnood 1953 gevormd. Dit comité zag als taken: het organiseren van een grote collecte, het inzamelen van goederen (vooral dekens) en de organisatie van het onderbrengen van slachtoffers. Inzake het laatste punt kon de burgemeester melden dat Schiedam voor de opvang van evacués voorlopig in reserve werd gehouden, dit in verband met de mogelijkheid van calamiteiten in het West- land. Niettemin besloot men zich toch op de opvang van getroffenen voor te bereiden. Het bestuur van het comité werd gevormd door: Ir. W.H.v.d.Toom, voorzitter, Th. van Woerkom, secretaris., G.v.d. Vlies, penningmeester. Leden van het comité: dokter J.A.H.v.d.Berg, Mw. E.den Boer-Bijl, Mw. P.J.Geerkes-Roukema, Mej. S.de Kort, J. Oostlander, dokter P.v.d. Kuij en J. Korpel (de laatste twee vertegenwoordigden Kethel). 16

Scyedam | 2003 | | pagina 16