pen. Het bestuur dat toen gevormd werd, bestond uit W.Soudijn (voorzitter), M.Visser (secretaris) en W.van der Water (penningmeester). De club bestond uit 23 leden, 7 junioren en "vele donateurs". Een clubhuis werd gevonden op het adres Van Leeuwenhoeckstraat 59: een pakhuisje waarin bakkerswagens gestald werden. Trainer van de renners werd M.J. Daalmeijer. Enige tijd later wisselde het voorzitterschap nog eens en werd A.L.J. Duchateau (overgekomen van "De Zwaluwen") de man die de club leidde, echter niet voor lang want nog in 1935 kwam de voorzittershamer in handen van T.van der Ent. De eerste trainingsrit ging over Maasland met als eerste drie aankomenden: Toon Koevermans, J.Schafthuizen en Henk Breur. De renners namen daarna deel aan de Ronde van het West- land in september 1935; in de Ronde van Zuid-Holland over 125 km sloegen de Schiedam mers geen gek figuur en op de verlichte grasbaan in Naaldwijk won het koppel Vethaak- Verbaan de eerste prijs. In juni 1938 werd de fusie aangekondigd met de Renners Club "De Trekvogels" uit Vlaardingen: een groepje renners o.l.v. Kees Gog en L.Th. Slingerland. Beiden werden opgenomen in het bestuur van de R.C. "Schiedam". Dat bestuur had de volgende samenstelling: voorzitter T. van der Ent, secretaris M.Visser en hun vervangers C.Gog en L.Th.Slingerland, penningmeester G.Heijster en commissarissen M.Goedhart en P. J. Scheffers. Inmiddels was er een club- en trainingslokaal gevonden in Café "De Seinpost", Broersvest 43. Na het zomerseizoen van 1938 nam de algemeen secundus binnen het bestuur Gog de vervaardiging van een clubblad ter hand. Het eerste nummer van Club Echo verscheen in december 1938. Na de fusie met "De Trekvogels" boterde het niet echt goed meer met de andere Schiedamse club "De Zwaluwen". De trainer van "De Zwaluwen" meldde zich aan bij de R.C. "Schiedam" en werd daar ordecommissaris. Overi gens waren er, zo valt tussen de regels door in het clubblad te lezen, al vanaf het begin wrijvingen. Gog liet doorschemeren dat de problemen vooral in het menselijke vlak lagen, maar dat een tweede fusie, het is dan maart 1939, in het verschiet lag. Dit was een ant woord op een vraag in de vragenrubriek waarbij de vraag gesteld werd waarom "De Zwaluwen" wel aan de Keileweg in Rotterdam mocht fietsen en "Schiedam" niet. Zeer waarschijnlijk had de controverse ook te maken met het gereedkomen van de 50 vt/é RUt TBR In 1939 werd de Matheneser wielerbaan geopend. Van de meeste mensen met fiets op de voorgrond zijn de namen bekend. Van links naar rechts: Onbekend, H. Breur, Jaspers, Barzeley, G. Duivenbode, W. de Ruiter, Letterman, Onbekend, v.d. Ent.

Scyedam | 2003 | | pagina 14