42 (37x48) 39-34 (48x39) 34x43 met voor zwart beter en wellicht winnend spel. (notaties van A. Champin) Het kon niet uitblijven, dat een aantal dammers zich weer verenigde en een damclub oprichtte. Op 18 september 1931 kreeg de oprichting haar beslag in Café De Spil in de Fabristraat. De club kreeg de naam Schiedamse Damvereniging Het Westen en telde 11 leden. Het bestuur bestond uit de heren: J. Beier voorzitter F. Krieter secretaris F. van Leiden penningmeester B. Huil 2e penningmeester. De namen van de leden, die bij de oprichting aanwezig waren, heb ik helaas niet kunnen achterhalen. Al kort na de oprichting ontstond er onder de leden enige verdeeldheid, omdat zoals de notulen het weergeven, het bestuur niet deugde, maar ook omdat het clublokaal niet aan de gestelde eisen voldeed. Dit leidde ertoe dat op 12 januari 1932 een buitengewone vergadering moest worden gehouden, die onder leiding stond van B. Lagerwaard. Het doel van deze vergadering was een nieuw bestuur te kiezen en uit te zien naar een ander clublokaal. Zowel het één als het ander lukte, bovendien werd en passant de naam van de vereniging gewijzigd in Damclub Schiedam. Het bestuur werd gevormd door: J. de Wilde voorzitter C. Zuidgeest secretaris, spoedig opgevolgd door M. den Houting. J.P. v.d. Watering 2e secretaris, spoedig opgevolgd door P. van Noordennen. F. van Leiden penningmeester B. Huil 2e penningmeester E. Hersbach commissaris B. Lagerwaard commissaris De wekelijkse samenkomsten werden gehouden in het Volkskoffiehuis aan de Lange Haven 33. Damclub Schiedam meldde zich per 1 juli 1932 aan als lid van de "Nederlandschen Dambond" en derhalve ook als lid van de "Rotterdamsche Dambond". Voor de competitie werd de club ingedeeld in de 3e klasse waar hij verenigingen ontmoette als Bolnes, Charlois, DOS en Constant 3. De eerste competitiewedstrijd werd gespeeld op 10 januari 1933 tegen C.D.A. (Rotterdam) en gewonnen met 12-8. De gedetailleerde uitslag is niet bekend. Ook werd ingeschreven met een tweede tiental, dat in de 4e klasse werd geplaatst. De namen van de 18 leden die werden opgegeven als speler en reservespeler voor het eerste tiental zijn gelukkig bewaard gebleven. Onderstaande opsomming is naar sterkte: 1M. den Houting 7. B. Huil 13. G. Hersbach 2. J.C. Onink 8. P. van Noordennen 14. A. Kruithof 3. H. Kinneging 9. J. van Tilborg 15. T. Huil 4. J. de Wilde 10. H. Semeyn 16. D. van der Spek 5. J.P. v.d. Watering 11. M. Pluymers 17. L. van Roon 6. A. de Wilde 12. A. Hoek 18. F. van Leiden Aan het persoonlijk kampioenschap van Rotterdam 1933 namen, alleen al in de derde klasse 57

Scyedam | 2003 | | pagina 21