niet minder dan 40 spelers deel, daaronder ook Schiedams vier sterkste spelers en P. van Noordennen. Alleen de later, in de damwereld, bekend geworden Henk Kinneging wist de finale te bereiken. Onink miste deze finale omdat hij een beslissingspartij verloor. Het 10-jarig bestaan werd in verband met de oorlogstoestand niet herdacht. Een reden temeer om het 15-jarig bestaan te vieren met het houden van een toernooi. Daarvoor werd in Het Damspel een advertentie geplaatst. tPamtoaïnooi 15-jat ij bei taan Het 25-jarig jubileum werd eveneens afgedaan met het houden van een toernooi in het toen malige Volksgebouw aan de Tuinlaan waar ook de clubavonden werden gehouden. Een aantal leden kan zich nog het 40-jarig bestaan herinneren. DCS had voor die gelegenheid K.D.V. uit Krimpen aan den IJssel en V.D.V. uit Vlaardingen uitgenodigd om op zaterdag 18 september 1971 aantrekkelijke wedstrijden te houden. Helaas lieten beide verenigingen het afweten en moest op het allerlaatste moment (vrijdagavond 17 september) een oplossing worden gevonden. De heer J.M. Bom werd bereid gevonden de damclub te helpen en hield 's middags een simultaanwedstrijd. Een (helaas slecht bezochte) receptie werd gevolgd door een "feestavond" waar niet alleen een jubileumlied werd gezongen maar ook het bingospel druk werd beoefend. Wie van de leden herinnert zich niet het 50-jarig jubileum. Vrijdagavond 18 september 1981 werd in een ongedwongen sfeer door een groot aantal leden, gasten, oud-leden, oudtegenstan- dersherinneringen opgehaald en dat niet alleen; het jubileumlied werd vele malen ten gehore gebracht. De volgende dag ging de club een dagje uit. Een bustocht door Noord-Brabant, een bezoek aan de Beekse Bergen, een koffietafel in Oisterwijk en een afsluitend diner in Baarle-Nassau maakten deze dag, ook omdat het verbo den was zich te vertonen met een dambord, onvergetelijk. De 60e verjaardag werd minder uitbundig gevierd met een bustocht naar België. Nu de damclub 70 jaar is geworden heeft men gemeend mee te moeten doen aan een modieu ze trend: de club te vernoemen naar haar sponsor. 58 Ter gelegenheid van haar 15-jarig bestaan organiseert <ie Damclub „Schiedam" op 26 December 1946 (2de Kerstdag) een groot Daroioumooi voor Hoofd-, 1ste en 2dc klasse Er wordt gespeeld in groepen van vier. Inleggeki f l.Inschrijvingen worden inge wacht tot 7 December 1946 bij den Secretaris M. der. Homing. Lekstraat 8a, Schiedam

Scyedam | 2003 | | pagina 22