Sinds 1931 werd het voorplein van de kerk van de parochie Onze Lieve Vrouwe van de Rozenkrans (de Singelkerk) gesierd met een uit witte steen gehakt beeld van Christus, een Heilig Hart-beeld. In de loop van de jaren tachtig en negentig liep het beeld vooral aan de handen flinke schade op. De afgeronde restauratie van het kerkgebouw bracht het kerkbestuur op het idee ook dit beeld op te knappen. Herstel bleek echter niet goed mo gelijk. Daarom werd opdracht gegeven een kopie te maken. De realisatie werd uitge voerd door Atelier Tolboom in Leusden. Op 26 oktober werd het beeld staande in de laadbak van een open vrachtauto, naar Schie dam gereden en daar met een kraan op de be staande sokkel gehesen. Het nieuwe beeld wijkt op enkele punten af van het oude. Het is een kwart slag gedraaid, de kleur is thans beige en de handen zijn iets meer gebogen. 18 december 2002 KANJERSUBSIDIES Twee jaar geleden haalde Schiedam extra subsidie binnen om de Grote Kerk te restau reren. Die restauratie werd in september 2002 succesvol afgerond. Drie andere grote monu menten kwamen op de wachtlijst. Deze vie len op 18 december 2002 alsnog in de prijzen. Het betreft de St.Jacobuskerk in Ket- hel (1.470.693 Euro), het Stadhuis (608.293 Euro) en het St.Jacobsgasthuis, thans museum (556.603 Euro). De restauratiekos ten zijn in werkelijkheid echter veel hoger. Het is de bedoeling dat de werkzaamheden vóór het eind van 2004 zijn voltooid. Schie dam kan echt tevreden zijn. Met deze drie haalde Schiedam de meeste van de 24 toe kenningen binnen. In Leiden en Den Bosch werden elk twee aanvragen gehonoreerd. In totaal werd deze keer voor 29,6 miljoen euro aan extra subsidie verstrekt. 61 Portiersloge en -woning van het slachthuis aan de Slachthuislaan. Gebouwd 1941, gesloopt winter 2002/2003. (Foto: RW.Poels, november 2002)

Scyedam | 2003 | | pagina 25