ving ik het bericht dat bij een controle voor de VCA bij de Procesaannemer Structon, kwam vast te staan dat het daar opgeslagen kunstwerk was bevestigd op een plaat asbest. Zonder overleg met 'wie dan ook', is in haast, ingegeven vanuit veiligheidsoverwe gingen, het kunstwerk met plaat weggehaald en voorzover bekend in zijn geheel vernie tigd." Daarbij werd nog vermeld dat de archi tect van het nieuwe Station Schiedam Centrum overigens negatief stond tegenover plaatsing in het station. (Zie ook: 'Scyedam' 1998 nr.3 pag. 111- 112.) 5 maart 2003 RESTA URA TIE STADHUIS Na het op 18 december verkrijgen van subsi die in het kader van de 'Kanjerregeling', kon op 5 maart de restauratie van het Stadhuis op de Grote Markt van start gaan. De laatste bruidsparen konden er nog trouwen op vrijdag 28 februari. Aan de buitenzijde zal o.a. het torentje, het bordes en het kapotte metselwerk en natuursteen worden hersteld. Het hier en daar noodgedwongen weghakken van de buitenmuur geeft tijdelijk kijk op de muur die tot eind 18e eeuw de buitenmuur was. Het interieur zal zeer veel aandacht krij gen. Behalve aan herstel zal ook aandacht worden besteed aan bouwhistorisch onder zoek. Dat een en ander grondig gebeurt blijkt uit het feit dat de restauratie pas in het vierde kwartaal van 2004 zal zijn afgerond. maart 2003 MOLENMARKERINGEN BROERSVEST Tot het begin van de 20e eeuw stonden aan de Broersvest 6 grote graan/moutmolens. In 1984 werden deze in het wegdek gemarkeerd door grote cirkels baksteen en een plaquette met de gegevens van de betreffende molens. Bij de recontructie in 2002 van de Broersvest verdwenen deze markeringen. Ze zijn echter in de week van 20 maart 2003 weer op een andere wijze aangebracht. Deze maal door middel van Het onttakelde bordes van het Stadhuis kort na de start van de restauratie. (Foto: R. W.Poels, 26 maart 2003) 65

Scyedam | 2003 | | pagina 29