- Schie 178 - vm. Sint Jacobsgasthuis Hoogstraat, thans mu seum DE VOLGENDE RESTAURATIES ZIJN IN UITVOERING: - Boterstraat 46, herenhuis (vanaf ca. 1997) - Lange Nieuwstraat 53, herenhuis (vanaf 2000) - Lange Nieuwstraat 55, herenhuis, vm. Politiebu reau (vanaf 2000) - Lange Achterweg 19 en 21 (pakhuis uit 1911 en woonhuis uit 1902) - Alg.Handelsentrepöt, achter Lange Nieuwstraat 109/117 - Opstandingskerk aan de Burg.Honnerlage Grete- laan - r.k. StJacobuskerk in Kethel (Kerkweg) - Vijgensteeg, voormalige bottelarij van Wenne- ker, verbouwing tot 22 appartementen. - Stadhuis Grote Markt NIEUWE UITGAVEN: In november 2001 verscheen: "150 Jaar Sint Liduina Stichting". Tekst: A.Dalenberg en drs. J.Horstink. Fotosamenstel ling: R.van den Dries en R.Binnendijk. Het gebonden boek bevat 80 pagina's en meer dan 150 foto's, waarvan ca. 50 historische exemplaren. Dit jubileumboek werd indertijd uitgereikt aan personeel en bewoners van Huize Frankeland. Sinds maart dit jaar is het ook te koop voor 25 Euro. Bestellen kan alleen bij de receptie van Huize Frankeland. In oktober 2002 verscheen: "Weeshuizen in Nederland. De wisselende gestalten van een weldadig instituut." Auteurs: Ingrid van der Vlis en Thijs Rinsema. Uitgeverij: Walburgpers. ISBN 90.5730.209.8. Prijs: 29,95. Het boek beschrijft de opkomst en evolutie van de wezenzorg in elf Nederland se steden, één uit iedere provincie, waaronder Schiedam. Najaar 2002 verscheen: "Funeraire cultuur. Regio Rotterdam." Auteur: Rita Hulsman. Een uitgave van Aspect BV te Soesterberg en van de vereniging De Terebinth te Rotterdam. ISBN 90-5911-077-3. Ing enaaid, slappe kaft. Prijs: 9,98. Een overzicht wordt gegeven van de begraafplaatsen van gemeenten rondom Rotterdam. Betreffende Schiedam komen aan bod de Grote Kerk, de oude r.k. begraafplaats en de algemene begraafplaats en crematorium De Beukenhof. Vreemd genoeg worden in het boekje niet de in Schiedam en Vlaardingen gelegen begraafplaatsen ten noorden van rijksweg 20 behandeld: twee in Schiedam (Kethel) en één in Vlaardingen. Toch komen zijdelings ook de Kethelse begraafplaatsen aan bod, met warempel zelfs een foto daarvan. Waarom dan niet gewoon behandeld? Temeer, daar de Historische Vereniging Schiedam daarover uitgebreid gegevens heeft verstrekt. Misschien in een volgende uitgave, want het boekje is er één in een reeks. Van de 64 pagina's gaan er 13 (met 10 foto's) over Schiedam (met helaas toch enkele foute gegevens). Interessant genoeg om aan te schaffen, want ook over de andere begraafplaatsen valt veel interessants te lezen. (R. W.Poels) (Nadere informatie, homepage: www.gedenkboek.nl/terebinth; email: terebinth@box.nl) 68

Scyedam | 2003 | | pagina 32