Branderij Westmolenstraat 33 In 1191 werd aan de Westmolenstraat een als branderij ontworpen pand gebouwd. Functiewijzigingen vanaf 1891, vooral in de 20e eeuw, hadden hun sporen aan het gebouw overduidelijk achter gelaten. Het ingrijpendst was het uitbreken van de karakteristieke pui met poort rond 1960. Dit en achterstallig onderhoud waren de oorzaak dat bij aankoop door de huidige eigenaren in december 2001, bleek dat een totale restauratie noodzakelijk was. Tijdens die langdurige restauratie, die, ondanks de grote ingrepen, op verantwoorde wijze is uitgevoerd, moest het pand volledig worden aangepakt. Als kroon op het werk werd ook de branderijpui weer teruggebouwd. De juiste intentie, maar ook de persoonlijke inzet bij deze belangrijke restauratie van de voormalige branderij aan de Westmolenstraat 33, zijn voor de Historische Vereniging Schiedam reden om de heer J.J.M.van Rutte en mevrouw T.E.M.van Rutte-Eenhuizen te eren met de toekenning van het "Scidam "-schildje, met bijbehorende oorkonde. 13 september 2003 Wethouder H.J.Habermehl brengt namens de Historische Vereniging aan de pui van de voormalige branderij Westmolenstraat 33 het ereschildje aan. V.l.n.r. mevrouw T.van Rutte, de heer S.J.Rosman (voorzitter van de Historische Vereniging) en de heer J.van Rutte. (Foto: R. W. Poels, 13 sept. 2003) De oudst bekende foto (ca. 1955) van de voorgevel van Westmolenstraat 33. De branderijpoort bevindt zich nog op de oorspronkelijke plaats, maar het halfronde boven licht is verdwenen. De afgebeelde personen zijn de heer A.Stegman en de heer Broere.

Scyedam | 2003 | | pagina 13