WESTMOLENSTRAAT 33 Restauratie van een gemeentelijk monument Jan van Rutte Motto: Een oud pand roept meer vragen op dan wij in onze (door studie groeiende) wijsheid kun nen beantwoorden. In 1994 stonden we al eens voor het pand Westmolenstraat 33 dat kort daarvoor door de gemeente van het loodgietersbedrijf Meijer Stegmann was aangekocht. De ambtenaar die ons toen begeleidde meende dat het pand zeker kansen bood voor degene die het zou aankopen, hoewel het in opdracht van de gemeente door een architektenbureau uitgevoerde onderzoek op alle varianten een aanmerkelijk, negatief exploitatiesaldo liet zien... Aangetroffen toestand (oktober 2000) Begane grond: Op de begane grond huist een (tijdelijke) huurder, waarvoor een nieuwe nuts-aansluiting is aangebracht en een nieuwe verlichting. Overal staan potten en pannen. Op de verdiepingen kunststof staan vaten vol regenwater; volgens de huurder lekt het bij regenval tot op de begane grond. Vanaf de straat is te zien dat het lood op het dak niet goed aansluit, dat dak pannen afgeschoven zijn en andere dakpannen scheef liggen. De grenenhouten balklaag en het vloerbeschot van de le verdiepingvloer zitten onder de schimmel. Duidelijk is dat het onderhoud aan het pand op een zeer laag pitje staat. Het pand is sinds 1996 een gemeentelijk monument! Foto links: Gietijzeren standvink die de onderslagbalk tussen parterre en le verdieping draagt. Foto rechts: Houten standvinken en geprofileerde sleutelstukken op de le verdieping. (Foto 's: R. W. Poels, febr.2001) 122

Scyedam | 2003 | | pagina 14