Van iedere vloerbalk zijn de koppen aanzienlijk ingerot en een aantal balkkoppen is al voorzien van een sleutelstuk. Ook de koppen van de spantbenen zijn ingerot. Op de zolder vloer staan houten rekken met hardboard tussenschotten. Maart 1999 schrijven we een brief naar Burgemeester en Wethouders van Schiedam met het verzoek het pand aan te kunnen kopen. Geen antwoord. Maart 2000 een tweede brief. December 2001 (33 maanden na de eerste brief) tekenen we het koopcontract. 2001 Dit jaar wordt gebruikt om de Bouwvergunning, de Monumentenvergunning en de subsidie aan te vragen. Het maken van een indeling voor de plattegronden lukt vrij aardig en als architectenbureau zijn we aardig thuis in groot onderhoud en renovatie. Als echter gevraagd wordt principe details aan te leveren van de te restaureren onderdelen blijkt dat dit toch specialistenwerk is en lopen we tegen een gebrek aan specialistische kennis op. Echter: geen nood! De stad barst van de voorbeelden en vanaf juni 2001 (we zijn dan met het architectenbureau naar de Westvest/ hoek Keetsteeg verhuisd) verenigen we het nuttige met het aangename en gebruiken de lunchwandeling over de Lange Haven voor een ont dekkingstocht langs beide havenwanden, waar we, afhankelijk van het item/ detail waar we op dat moment mee bezig zijn, informatie vergaren. Wat valt er dan veel te zien (en te genieten!); wat is er de laatste tijd veel opgeknapt (en wat moet er nog veel gebeuren!). Details van gootklossen, goten, kozijnen in een oude steensponning, deuren met hun profie len, deur- en raamgehengen, natuurstenen kolommen, neuten en plinten, profileringen van deurpanelen, typen snijramen: iedere dag met meetlat en camera de stad in. 125 Zicht op de le verdieping na sloop van 2e verdieping en kapverdieping. (Foto: J. van Rutte, mei 2002)

Scyedam | 2003 | | pagina 17