De put is officieel ingewijd met champagne (putwater gekoeld) en voorzien van een perspex bordje met nadere gegevens over de put en zijn restaurateurs. What's new? Het pand bleek in een veel slechtere staat dan in le-, 2e-, 3e- etc. instantie voorzien was. Alle balkkoppen van de vloerbalken bleken ingerot te zijn. Na het wegzagen van alle rotte balkeinden (soms tot 90 cm.) is uit het gezonde hout van le en 2e verdiepingvloer de balk laag van de le verdieping samengesteld, met een koppeling van de balken boven de moerbint. Op de begane grond is daarmee een authentiek beeld behouden gebleven. Op de 2e en kapverdieping zijn nieuwe vloerbalken aangebracht in de afmetingen zoals eerder aanwezig. De ankers zijn waar mogelijk hergebruikt; nieuwe ankers zijn volgens oorspronkelijke detaillering gemaakt. De voor-, achter- en zijgevels zijn vanaf de balklaag van de 2e verdieping opnieuw opgemet seld. Bij het waterpas maken van de moerbalk draaiden de gietijzeren kolommen van hun oor spronkelijke voet: dit bracht met zich mee dat de hardstenen voeten onder de kolommen vernieuwd moesten worden. In alle bestaande openingen in de gevels zijn in de steensponning van binnenuit kozijntjes met draai-kiepramen (KOMO garantie) aangebracht met HR+ glas. In de deuropeningen op de 1 e en 2e verdieping in de voorgevel is gelaagd isolatieglas geplaatst. De 4 grote raamopeningen in de linkerzijgevel waren in de loop der tijd dichtgemetseld, doch zeer duidelijk van binnenuit traceerbaar. Deze dichtgezette openingen zijn weer opengemaakt waarbij 3 nieuwe houten lateien naar model van de nog aanwezige latei zijn aangebracht. De openingen zijn voorzien van ramen met roedeverdeling, gesmede gehengen en aan de binnenzijde zijn diefijzers geplaatst. Deze ramen, gehengen en diefijzers zijn ook aangebracht in een drietal nieuwe openingen in de voorgevel. 128 Pand Westmolenstraat 33 vóór en na de restauratie. (Foto 's: J. van

Scyedam | 2003 | | pagina 20