Graven onder nr. 29-31 Toen na lang wachten het pand nummer 29-31 dat links tegen ons pand aanstond, werd ge sloopt en wij konden verder gaan met de restau ratie van de zijgevel heb ik, u begrijpt het al. ook hier. Nu was ik niet de enige, met dit ver schil dat ik na 2 jaar archief ongeveer wist wat ik zocht aan funderingsresten en deze voorzichtig blootlegde met bezem en stoffer. Ik vond weer een plavuizen vloer met muurresten, veel oude muren, de fundering van een dubbele ketel met het (nog zwarte) betegelde stookgat en een eiken grondvat. Alleen de resten van de fundering van de ketel liggen er nu nog tamelijk ongeschonden bij. Er zijn veel liefhebbers van oude ijsselsteentjes die hier verwoed hebben gegraven. Waar ik moeite mee heb is dat de gravers hele stukken plavuizen vloeren, die ik zorgvuldig had opge graven en afgestoft, hebben omgespit zodat het terrein er nu uitziet alsof een macromol er zijn gangen heeft gegraven. Maar... gelukkig hebben we de foto's nog. Mocht u binnen afzienbare tijd de graafmachines aan het werk zien om met grote bakken de resterende fundamenten uit de grond te halen om deze rijp te maken voor de nieuwbouw en u ziet daar iemand de hele dag rondhangen met de neus op de resten en een fototoestel in de hand, dan ben ik dat. Ik zal proberen zoveel mogelijk van wat mij nog niet duidelijk is over de geschiedenis van de Westmolenstraat alsnog boven tafel te halen. Ook het archief zal ik nog lang en graag op de vrijdag blijven bezoeken. Met dank aan de familie Thijssen, helpers en belangstellenden. Sjoerd en Maaike Thijssen zijn begonnen met het uitgraven van de waterput. (Foto: J. van Rutte, febr.2002) 137

Scyedam | 2003 | | pagina 29