Manus Brinkman verliet de club. Toon Koevermans had plannen om beroepsrenner te wor den en in zijn plaats werd M.Letterman gekozen. 9 Op zaterdag 10 augustus 1946 presenteerde de R.C. "Schiedam" zich aan het eind van de zgn. Vacantieweek. De (eerste) Ronde van Schiedam werd georganiseerd rond de singel van de Stadhouderslaan in twee categorieën. Bij de onafhankelijken startten o.a. Manus Brinkman uit Maasland en J. Keizer uit Amsterdam. De experts van de Wielerunie vonden het wel jammer dat er te weinig deelnemers waren, maar vonden het parcours het beste van Zuid-Holland. Brinkman won overigens. Bij de amateurs trad de hele NWU-ploeg aan die Nederland vertegenwoordigde bij kampioenschappen in Zurich. Cas Kleefstra uit Amsterdam won na een spannende rit dit deel van de Ronde van Schiedam. Na het winterseizoen van 1946-1947, waarin men getraind had op de home-trainer - het bestuur had voor banden gezorgd - draaide de vereniging weer op volle toeren. Onder aus piciën van de Oranje Vereniging werd op 5 mei 1947 de 2e Ronde van Schiedam georgan iseerd. Tachtig deelnemers kwamen aan de start waaronder de "Schiedam"- renners H. Breur, Van Gaaien, Proost jr., K. Dupon en L. Assenberg. Door de hoge snelheid en een pechgeval konden zij zich niet handhaven. De winnaar werd Piet de Vries uit Vlaardingen en als zevende kwam Manus Brinkman uit Maasland aan. Bij de wedstrijden van de Zuid- Hollandse Wielerfederatie toonden drie junioren, waaronder Piet van Dijk, hun opkomende talenten. De vereniging eindigde als derde in de B-klasse door het werk van Karei Dupon, Kees en Frits Proost. In het kampioenschap van Zuid-Holland werd Kees Proost derde. Op Koninginnedag, eind augustus, werd zelfs de 3e Ronde van Schiedam gehouden, weer aan de Stadhouderslaan. Winnaar werd Th.Alblas uit Overschie en nu wisten de Schiedamse ren ners Van Gaaien en Breur de achtste en negende plaats te bezetten. De beide Rondes hadden een groot batig saldo te zien gegeven en in plaats van dit geld op te maken aan een feestavond, ging men per bus naar de Nationale Kampioenschappen in Valkenburg. Op de Cauberg zagen ze Piet de Vries amateur kampioen van Nederland worden! De clubkam pioenschappen werden behaald door Van Gaaien (A), Karei Dupon(B), Piet Dupon (junioren) en Meeuwis Letterman werd kampioen sprint. Junior kampioen sprint werd Piet van Dijk. Twee oude rotten van voor de oorlog, Piet Heijster en Ar van Aalst, werden weer lid. Het nieuwe lid Tettelaar vroeg een nieuwelingenlicentie, wat hem afgeraden werd. Hij bleek wel een belofte voor de toekomst te worden. Een clublokaal werd gevonden in een zaal van café "De Nieuwe Brug" van uitbater Janus van Gerven. De toekomst zag er voor de R.C. "Schiedam" weer zonnig uit, maar dat pakte anders uit. Rampjaar 1948 Na de wintertraining op de hometrainer rond Sinterklaas, Kerstmis en een wedstrijd tegen "Apollo" werd het wegseizoen, zoals voor de oorlog, geopend op Eerste Paasdag, vooral 140 9. Persoonsgegevens van bestuurders na de oorlog: Johannes Hendricus Groenendaal (1913) was metaalboorder; Frans Trommel (Stad a/h Haringvliet 1897- Middelharnis 1976) was werkzaam bij de politie; Jacobus Letterman (Oud-Beyerland 1899 - Schiedam 1969) werkte in de haven en zijn zoon Meeuwis Letterman (Oud-Beyerland 1922) was administrateur bij de RET; Leendert T.Wensveen (Overschie 1901) loswerkman; Johannes Comelis Dröge (1924) was drogist; Johannes Josephus Schafthuizen (1922), Henk Breur (1917-1997) was autogeen-lasser en sportmasseur; Johannes Adrianus Comelis Blaazer (Rotterdam 1924); Izaak Schoonderwoerd (1933-1972); Christianus Hermanus de Kievith (1932); Dingeman Lambertus van de Korput (Rotterdam 1918) was kistenmak er en had Brabantse wortels.

Scyedam | 2003 | | pagina 32