Vlaardingen en Maassluis. Er werd gestart bij Opa (vermoedelijk de houder van een koffie- tent vlakbij de spoorwegovergang en de Superfosfaatfabriek). De A-klassers reden de af stand driemaal; de B-klassers tweemaal. Winnaar werd weer A. van Aalst gevolgd door Heijster en Letterman en in de tweede groep wonnen Fred Kormann, Piet Dupon en Jo van Rijsoort. G. Penning was bij de junioren alleen opgekomen en ontving dus zonder te rijden zijn kampioenschap. Op 3 oktober werden op de Olieweg de sprintwedstrijden gereden. In de hoogste klasse wonnen Letterman, Heijster en Van Aalst en de B-klasse sprint werd gewonnnen door Van Rijsoort, J.de Rooij en Knijnenburg. De jongere renners Smallegange, Penning en P. van Dijk veroverden bij de junioren de hoogste prijzen. In de slip Hoewel 1948 voor de vereniging een jaar was vol activiteiten stond het bestuur toch onder druk van kritiek. Wat was het geval? De renners hadden al meermalen aan de wedstrijd commissie gevraagd waar de uitslagen bleven van de zondag- en woensdagwedstrijden. Ook bij het sprintkampioenschap was iets mis gegaan in de uitslag. Piet Heijster claimde de titel, maar hij kreeg die niet. Heijster en Van Aalst waren al bij de voorzitter geweest om de geno teerde uitslagen op te halen. Hij weigerde ze af te geven. Aan het begin van de ledenver gadering van 29 september 1948 werd gevraagd of er een buitenstaander de vergadering mocht bijwonen. Dat mocht. Het bleek de vader van een van de leden te zijn Adrianus E. Kormann (Delft 1910) die zijn afwezige zoon wilde vervangen. Al snel kwam de brandende kwestie op tafel. Het bleek dat er geen uitslagen waren van de zondagen, maar wel van de woensdagwedstrijden. Ook was het gerucht verspreid dat bestuursleden op de avond van de Ronde van Schiedam in "De Nieuwe Brug" op kosten van de club met vrouwspersonen had den zitten "zuipen". Achteraf bleken dat juryleden te zijn geweest, maar daar kon het bestu ur niets aan doen. Het bestuur nam deze zaak hoog op, vooral ook omdat er namen van bestuursleden genoemd waren en staande de vergadering werd de voorzitter geroyeerd. Op grond van wat het bestuur nog wist, werden de prijzen verdeeld onder de belofte dat zo iets nooit meer voor zou komen. Het sprintkampioenschap ging naar Meeuw Letterman. Piet Heijster ging ontgoocheld naar huis. Kormann bood aan de kosten voor nieuwe rollen voor de home-trainers te onderzoeken en dankte de vergadering voor haar gastvrijheid. In de volgende vergadering, een maand later, bleef het clubbestuur onveranderd en werd een nieuwe wedstrijdcommissie samengesteld. De leden H. de Rooij, J. Weijermans, K. Proost, P. Westerveld en F. Doolaar zouden de uitslagen beheren. Op 7 november 1948 ging voor de R.C. "Schiedam" het winterseizoen in. 1949 Op 20 maart 1949 kwam de ledenvergadering weer bijeen. Helaas was de secretaris wegens drukke werkzaamheden niet in staat geweest om notulen te maken, zo meldde hij in het ver slag van de vergadering in mei. Dat was merkwaardig voor deze altijd zo punctuele Letterman. Het is niet moeilijk om te reconstrueren waar het in die vergadering om ging. De onregelmatigheden binnen de R.C. "Schiedam" in het toch uiterst succesvolle jaar 1948 waren voor Adrianus Kormann aanleiding geweest om met medestanders op 29 december 1948 in Vlaardingen een vergadering te beleggen om te komen tot een Vlaardingse wieler club. Uit de bewaard gebleven notulen van de Vlaardingse club die de naam de Vlaardingse Wieier Club "De Coureur" kreeg, konden verschillende namen genoteerd worden van de 142

Scyedam | 2003 | | pagina 34