renners die van "Schiedam" overgingen naar "De Coureur". De Kormanns, Pols, Van Aalst, Heijster, Koevermans, Smit, Van Rijsoort, Piet van Dijk en de Dupons vormden de harde kern van de opgerichte club in Vlaardingen. De R.C. "Schiedam" had een gevoelig verlies geleden. Op 4 januari 1949 werd ten huize van Kormann een brief van het bestuur van de R.C. "Schiedam" aan haar leden behandeld. Het had natuurlijk lucht gekregen van de afscheiding en actie ondernomen. Het Coureurbestuur oordeelde toen dat "deze brief zo stuntelig in elkaar is gezet, dat een redelijke repliek geen zin heeft". Kormann zond de brief door naar de N.W.U. en gaf aan dat hij geen actie zou aanmoedigen om andere leden over te halen van "Schiedam" over te stappen naar "De Coureur". Voor de home-trainerwedstrijden werd een specialist in het bestuur uitgenodigd in de persoon van Kees Gog (oud-voorzitter van de in 1939 opgenomen rennersclub "De Trekvogels" en oud-bestuurslid van de R.C. "Schiedam") en voor de perscontacten benaderde men Henk van Munster (oud-voorzitter van de fiisieclub in 1940 "De Zwaluwen" en journalist van Het Vrije Volk). Gog en Van Munster, die beiden in Vlaardinger-Ambacht woonden, waren na de oorlog niet meer actief in de wielersport in Schiedam. Van Munster was in de Vlaardingse politiek gegaan. Het bestuur van de R.C. "Schiedam" zat met de gebakken peren. Zo goed en zo kwaad als het ging krabbelde men organisatorisch weer op. De getrouwen van de club verreden eind januari 1949 wedstrijden op de home-trainer. K. Proost, M. Letterman, J. Knijnenburg, Boomsma, J. de Rooij, Smallegange, Penning en de aspirant junioren Baan en Doolaar vie len in de prijzen Men versterkte de wedstrijdcommissie met een nieuwe voorzitter nl. P.J. Scheffers: een oud-lid van voor de oorlog dat weer enthousiast gemaakt was. Met hem probeerden Weijermans, Doolaar, H. Bijl, J. Knijnenburg, H. Breur en G. van Gaaien een en ander weer op de rails te krijgen. Uiteraard vielen de prestaties van de renners bij de wed strijden in 1949 tegen, maar men hield de moed er in en concentreerde zich op de organ isatie van de 5e Ronde van Schiedam op 7 juli op een nieuw parcours rondom De Plantage. De Schiedamse renners konden niet goed meekomen door ongetraindheid en uiteindelijk won bij de amateurs A. Geluk uit Rotterdam en bij de nieuwelingen W. Verhoeven. Door de vervelende gebeurtenissen in 1949 richtte men zich ook weer op het oude ideaal om een wielerbaan te krijgen. Er werd regelmatig naar gevraagd. In augustus 1949 werd overigens de vraag gesteld hoe het toch mogelijk was dat in de zomer tegen "De Coureur" gefietst werd. Het bleek dat de uitnodiging van de Vlaardingers was uitgegaan. Het bestuur wist dat in de buurgemeente "de rotte plekken er uitgesneden waren" - vermoedelijk door het vertrek van voorzitter Kormann -de meeste leden er geen bezwaar tegen hadden en de contacten zich alleen tot wedstrijden zouden beperken. Ondanks het verlies van leden groeide de club toch iets en met de klasse-indeling van de R.C. "Schiedam" kon de vereniging 1950 met vol doende hoop tegemoet zien: Jaap Weijermans, Kees Proost, Frits Proost, Meeuwis Letterman, Nico Knijnenburg, Jaap Knijnenburg, Gerard van Gaaien, Henk Breur, Jarig de Rooij, Bas Smalleganger, De Vette, Bouman, Elshout, Schippers, Bouwens, Groen, Van Bockkom, Vassena, Stolk, Gardenier, Doolaar, Meijer, Huizer, Groenendaal en Kooijman waren de renners waarmee een nieuwe start gemaakt werd. (Wordt vervolgd) 143

Scyedam | 2003 | | pagina 35