Over de affaire wordt door de journalist Edwin Comelisse in het Rotterdams Dagblad van 1 juli 2000 bericht: "De ontstaansgeschiedenis van het "Liverpoolcomplex" mag voor het gevoel vol zitten met tegenstrijdigheden, wettelijk staat het als een huis. Aan alle regels en voorschriften is voldaan. Maar als alle informatie bij elkaar wordt gevoegd om er zo één overzichtelijk ver haal van te maken, slaat de bevreemding toe. En bij dat samenvoegen komt men bij de kern van de huidige problemen. In ons land is het nu bestuurlijk zo ingericht dat afdelingen als ruimtelijke ordening en milieu elk eigen regels en voorschriften kennen die in veel gevallen niet synchroon lopen. Die zelfs tegenstrijdig kunnen zijn. De huidige netelige situatie aan de Westerkade is daar, helaas voor de bewoners en de fabrikant, een mooi voorbeeld van. De gemeente had volgens de juridische regels en voorschriften van de ruimtelijke orde ningswetgeving geen enkel middel om de bouwvergunning te weigeren. Iedere nuchtere burger zal concluderen dat het te gek voor woorden is om waar te zijn: eerst wordt er door wettelijke voorschriften en regels een probleem veroorzaakt dat weer met andere regels en voorschriften moet worden bestreden. Je zou bijna kunnen concluderen dat de lokale over heid het druk heeft met het creëren van eigen werk. Nog voor de jaarwisseling 2001 - 2002 wordt het hele complex, inclusief aangrenzende woningen (maar met uitzondering van Pand 10) gesloopt en wordt de grond bouwrijp gemaakt voor de bouw van appartementencomplex Westerstaete. Westerkade vóór de sloop van de fabriek. Op de achtergrond het wooncomplex Liverpool. 166

Scyedam | 2003 | | pagina 22