nadering gezocht en dat resulteerde in juni met de deelname aan de clubontmoetingen in Vlaardingen rond het Mendelssohnplein Het zomeravondtoemooi op drie avonden in Schiedam aan de Tuinlaan trok totaal wel 8000 toeschouwers. De 8e Ronde van Schiedam werd op 23 augustus georganiseerd en daar kwamen 3000 bezoekers kijken naar de wed strijd en zagen bij de amateurs Kruitman en bij de nieuwelingen de "eigen" Chris de Kievith winnen. De Kievith bleek een belofte voor de toekomst zo zou blijken. Op 1 november werd de nieuwe clubzaal betrokken bij Wim de Ruyter en een gunstig gevolg was dat er een toeloop kwam van nieuwe leden, vooral uit Rotterdam-West. De R.C. "Schiedam" stond weer op de rails. De club telde in 1953 ongeveer zestig leden. Uiteraard werd meegeleefd met de slachtoffers van de februariramp door de organisatie van een Rampenfondswedstrijd in april; er was een clubontmoeting met "Apollo" en "Excelsior", wat strubbelingen in het bestuur, J.A.C.Blazer kwam de wedstrijdcommissie versterken, er werd weer gevraagd naar de nieuwe wieler baan, Letterman raakte zijn van Wim de Ruiter gekochte racebroekje kwijt, verschillende leden onderbraken hun lidmaatschap om hun militaire dienstplicht te vervullen, de 9e Ronde van Schiedam werd op 29 augustus 1953 verreden, voortdurende verzoeken aan de leden om hun contributieachterstand aan te zuiveren, Van der Ent wilde nu echt als voorzitter opstap pen, trainingsritten enz. kortom de R.C. "Schiedam" was weer een goed draaiende vereni ging geworden. Eind november 1954 was het clublokaal in andere handen overgegaan: Wim de Ruiter was naar Amerika gegaan. Het café heette nu "Liberty" van uitbater A.J. Pappers. Het werd tijd om het twintigjarig jubileum te vieren. Een lid van de feestcommissie deed nog een greep in de feestkas, maar niettemin kwamen op 23 oktober 1954 leden en belangstellenden naar Musis Sacrum om dit jubileum te vieren 168 Groepsfoto van 15 juli 1952.

Scyedam | 2003 | | pagina 24