Een groep renners in september 1953. P. de Jong, M. van Gils, E. Eggink, J. Volwerk, D. v.d. Korput en E. Wittekoek. met Cabaret "Florida" onder de titel "Sterren stralen uit Den Haag" met artiesten die vooral bekend waren van de radio en zelfs een paar artiesten van de televisie, een medium dat vrijwel niemand nog had. De traditionele bestuursreceptie werd gehouden in "Liberty". Het seizoen 1955-1956 bracht de zo lang gewenste bestuursverandering: Henk Breur werd voorzitter, Letterman sr. kreeg als penningmeester een opvolger in de renner Chris de Kievith, terwijl Meeuwis Letterman zijn secretariaat continueerde. Teun van der Ent kon nu werkelijk ere-voorzitter worden, wat hij eigenlijk al vier jaar was, ereleden werden J.Letterman en F.Trommel, terwijl Meeuwis Letterman en Henk Breur tot leden van ver dienste benoemd werden. In 1954 was Anton Schlicht, een Duitser, lid van "Schiedam" geworden en in februari 1955 werden plannen geopperd om in het kader van het 25-jarig bestaan van de SBLO tot een sportuitwisseling met de plaats Hamm in Westfalen te komen. De Duitsers namen de uitnodiging aan. Een tegenbezoek lag voor de hand en uiteraard ging de R.C. "Schiedam" naar de club van Schlicht in Dülmen vlakbij Hamm. Helaas moest "Schiedam" ongewild afscheid nemen van deze goede wielrenner. Het aantal leden steeg toch gestaag. In april 1956 kon de secretaris Bruno Callegari in schrijven, een Italiaan die in Bolzano als wielrenner zijn sporen al verdiend had. Ook hij was welkome aanvulling bij de toprenners van de club. Twee jaar later trad de bekende renner Frans Mahn toe. Hij was in 1956 wereldkampioen op de weg bij de amateurs geworden en begon in 1958 een sport-café op de Hoogstraat, terwijl hij nog volop aan zijn luisterrijke car rière bezig was. Gedurende deze jaren regen de wedstrijden voor de renners van de club zich aaneen, maar telkens dook de gewenste wielerbaan weer op in de gesprekken van de renners en het bestuur. Het moest er nu toch eens van komen! Wat zou het mooi zijn als het zilveren jubileum 169

Scyedam | 2003 | | pagina 25