Een moment uit de dertiende Ronde van Schiedam, 24 augustus 1957. gevierd kon worden met de wetenschap dat de definitieve beslissing daarover gevallen was. Helaas gooide de landelijk afgekondigde Bestedingsbeperking roet in het eten, maar in okto ber 1959 werd wel op de bekende wijze, een feestavond met bal na, het 25-jarig jubileum gevierd. Het bestuur bestaande uit Henk Breur, Meeuwis Letterman en Frans Albers, de nieuwe penningmeester, C.Vermeulen, G.M.van Gaaien, Kees Proost, J.Schafthuizen, J.A.C.Blaazer, L.Witkamp en D.L.v.d. Korput konden weer met goede moed verder. Het dertig-jarig bestaan (1964) werd aangegrepen om voorzitter Henk Breur in het zonne tje te zetten. De jubilaris was vanaf de oprichting al lid. Het verenigingsjubileum zou gevierd worden als de wielerbaan in het aan te leggen sportpark Harga geopend zou wor den. Verder kregen de clubkampioenen op die avond hun prijzen: Boy Kanselaar, Daan Valk, K.van der Hoeven, H.Hoek, Frans Gouka, André van Dun, L.van den Boogerd, Nico Fillekes en Jan Breur. Daarbij kreeg de club van de Schiedamse fabrikant B.van der Bor de beschikking over een rijdend rennerskwartier annex kantinewagen. De wielerbaan in sportpark Harga In de gemeentelijke plannen werd in 1960 overwogen om in het aan te leggen sportpark Harga de zo vurig gewenste wielerbaan in te passen. Achter het veld van Hermes was nog ruimte en in 1961 werd een aarden wal opgebracht voor een baan van 250 meter en een clubgebouw. Die wal moest zich eerst zetten in de veenlaag en er werd rekening gehouden met een periode van enkele jaren totdat de wal was uitgezakt, maar met de bouw van de kan tine wilde men in het voorjaar van 1963 al beginnen. Het bestuur schatte dat men met Pasen 1964 wel op de baan kon rijden. Helaas bleef de wal zakken en men vreesde dat het wel het 170

Scyedam | 2003 | | pagina 26