De wielerbaan in Schiedam, 22 mei 1976. (Foto: Theo Bomers) najaar van 1965 zou worden. Uiteindelijk zou het Pasen 1969 worden! Op 23 januari 1969 legde de Tour de France - winnaar Jan Janssen de eerste steen. Het jaar daarvoor was de Stichting Wielerbaan Schiedam opgericht met als bestuur: H.Breur, M.Letterman, J.W.C.Gordijn, L.van der Kraan (SBLO), J.Brussé en L.Jurgens. De stichting zou de baan gaan exploiteren en de afbouw coördineren. Het was de bedoeling dat na de steen van Jan Janssen de leden in zelfwerkzaamheid de baan zouden afwerken. In maart moest men helaas constateren, dat er geen schot in de zaak zat. In juni 1969 kregen de werk ers, die na een wanhoopskreet van het bestuur, te maken met voortdurend vandalisme. Ook legde een conflict met de aannemer van het grondwerk, het karwei enige tijd stil. Het 35- jarig jubileum werd gevierd zonder wielerbaan. Het slechte weer van voorjaar 1970 zorgde ervoor dat dit jaar de baan nog niet gereed kwam. Niettemin kwam het geheel in juli 1970 met vereende krachten en helpende bedrijven gereed. Het stichtingsbestuur moest veel moeite doen om bij verschillende instanties geld los te krijgen. In februari 1971 werd het clubgebouw, waar men pas in 1970 mee begonnen was, onofficieel geopend. De opening van de baan zou plaatsvinden op 30 april 1971. Met een uitgebreid programma van verschillende wielerwedstrijden konden de renners van Schiedam laten zien hoe goed de baan geworden was. Daarnaast gaf men andere sport verenigingen tussen de wedstrijden door de gelegenheid zich te presenteren. De krachtsinspanning van de besturen was gelukt en na vijfentwintig jaar had Schiedam weer een wielerbaan. In het zomerseizoen werden de eerste baanwedstrijden gehouden. Helaas 171

Scyedam | 2003 | | pagina 27