waren de huurprijs en de wens om meer geld te krijgen uit de kantineopbrengsten in het najaar het breekpunt om in 1972 met de gloednieuwe baan verder te gaan. De R.C. "Schiedam" zat weer zonder wielerbaan, terwijl er wel een was! In de jaren die kwamen werd de baan nog wel sporadisch in de zomer gebruikt, maar bleef mankementen vertonen, totdat het baanbestuur in juli 1976 de baan sloot. Na 1984 werd deze toch weer opgekalefa terd totdat eind 1988 het Stichtingsbestuur tot opheffing besloot. Onder de nieuwe naam Stichting Sportcomplex Rijnmond werd in september 1989 nog een wielerfeest met baan- wedstrijden achter demy's georganiseerd, maar daarna viel het doek definitief. Tot op heden ligt het restant als getuige van een beruchte episode van de Schiedamse wielergeschiedenis in het Sportpark Harga. Het vervolg Alle beslommeringen van de wielerbaan ten spijt moest de R.C. "Schiedam" als club wel blijven doordraaien, de wielerkalender moest in de jaren 1965-1970 gewoon doorgaan. In december 1969 was Breur als voorzitter van de R.C. "Schiedam" afgetreden en nam de plaats van tweede voorzitter in. Hij werd opgevolgd door Jan Voorsluys, Letterman bleef op zijn plaats, Boy Kanselaar werd penningmeester en Jan Gordijn commissaris. Mogelijk ging de combinatie van het een en ander de krachten van het bestuur wel te boven. In 1971 volgden de clubontmoetingen met clubs uit de omgeving elkaar op, op 15 augustus werden op de wielerbaan bijzondere trainingen verreden met o.a. Amerikanen die zouden meedoen aan de wereldkampioenschappen. De Ronde van Schiedam werd traditiegetrouw 172 Harga-jeugd, 24 april 1976.

Scyedam | 2003 | | pagina 28