weer verreden. Er waren trainingen op de wielerbaan, de ploeg Fister werd voorgesteld aan het publiek, waarvan de sponsor een Volkswagenbus ter beschikking stelde. Alles leek goed te gaan. Onder de oppervlakte Begin december 1970 werd er een nieuwe voorzitter in de persoon van Jaap Mak gekozen. Dit gebeurde tijdens een verwarde ledenver gadering in gebouw Irene. Het werd Meeuwis Letterman te gortig: de samenwerking met de in zijn ogen te onervaren bestuursleden was zodanig dat hij er mee ophield. Henk Breur ver liet voor de stemming de vergadering, (later zou Jaap de Bruin secretaris worden). Op dat moment viel de R.C. "Schiedam" in feite uiteen. De nieuwe garde zat in het wielerbestuur, ter wijl Breur, Gordijn en Letterman nog wel in de Stichting Wielerbaan Schiedam zaten en bleven zitten. Dat kon niet goed blijven gaan en zo ging men het jaar in van de opening van de Wielerbaan. Tot dan was men min of meer tot elkaar veroordeeld en het verklaart misschien dat in het openingsjaar de baan weinig gebruikt werd. 11 Als dank voor bewezen diensten en om de gemoederen te bedaren benoemde het bestuur begin mei 1971 Letterman, Gordijn, Breur en Van Gaaien tot ere leden. In het voorjaar van 1972 kwam Jaap Mak weer terug op zijn besluit om als vereni gingsvoorzitter af te treden, maar na een halfjaar hield hij het toch voor gezien en vond men Martin Valentijn bereid om voorzitter te worden. Ook Jaap de Bruin verliet het bestuur. In de stille strijd tussen de beide besturen, deed het stichtingsbestuur van de wielerbaan een zet door Jan Gordijn als kantinebeheerder aan te stellen. Dat zette weer kwaad bloed bij het andere bestuur en dus weigerde "Schiedam"gebruik te maken van het clubgebouw wat betekende dat er niemand van het nieuwe gebouw gebruik maakte. Het leek wel of de situ atie van 1938 zich herhaalde. Wielervereniging "Harga" Om uit de situatie te geraken werd in maart 1973 een nieuwe vereniging opgericht: de Schiedamse Wieier Vereniging "Harga". Het laat zich raden wie er in ieder geval in het bestuur zaten: voorzitter en kantinebeheerder Jan Gordijn, secretaris Meeuwis Letterman, Cees Smolders, Ben Heeze en Melt Hekman. Later voegde ook Jaap de Bruin en H. Steens 1!- Het zijn de jaren van polarisatie tussen groepen mensen. Zelfs bij de lijmpogingen tussen groepen binnen de R.C. "Schiedam" werd de naam van kabinetsformateur Burger als voorbeeld genoemd: het mocht niet baten. Overigens was in Rotterdam-Zuid het Sportpaleis "Ahoy" geopend: dat was ook niet bevorderlijk voor de belangstelling voor de wielerbaan in het Sportpark Harga. Het waren ook de jaren waarin de sponsoring van sportploegen als verschijnsel opkwam: ook daardoor ontstonden er soms binnen clubs tegengestelde belangen. 173 Nico Fillekes jr. en sr. omstreeks 1960, Hoogstraat Schiedam. (Foto: Ton de Haan) OCRBY S WW

Scyedam | 2003 | | pagina 29