Schiedam», zich bij de bestuursleden. Duidelijk was dat dit een club met een smalle basis was en daarom richtte men zich op vooral jeugdige renners, waarvan er een tiental gevonden werd. Men had het oog laten vallen op het oude parcours van "De Coureur" in "De Vergulde Hand" in Vlaardingen. De situatie noopte tot een bemiddelingspoging van een KNWU-official John Lakerveld. Kennelijk leidde dit niet tot het gewenste resultaat, want nog in 1975 orga niseerde de club de 24 uur van Harga waarvan het batig saldo ten goede zou komen aan het nabijgelegen dierenasiel Harga. In 1976 was het aantal jonge leden toegenomen tot 45, waaronder ook enkele meisjes. De scherpe kantjes waren in een aantal jaren wel verdwenen, want de beide Schiedamse clubs kwamen weer in dezelfde competitie uit. De vereniging werd vanaf dat jaar gesponsord door de oliehandel Sintmaartensdijk. Uit de kweekvijver van jongeren kwamen al snel enkele veelbelovende nieuwelingen voort o.a. Aad van Asten, Perry Balvers, Ron Meeldijk, John Meier, Jan Noordijk, Ton Steens en Chris Loch. Ook de jonge Connie Meyer viel al op met goede prestaties. Hoewel "Harga" een bescheiden vereniging bleef, kon zij met haar renners heel goed meekomen in de regio. In de R.C. "Schiedam" was dit uiteraard niet goed gevallen en omdat twee ereleden van de R.C. "Schiedam" een nieuwe club begonnen waren, wilde het bestuur deze ereleden royeren, wat Martin Valentijn nog net kon verhinderen, maar in feite hadden zij zelf het ere-lid- maatschap opgegeven. Voorzitter Valentijn stopte in 1974 en niet tevergeefs werd weer een beroep gedaan op Henk Breur om voorzitter te worden, secretaris werd J.Vorstenbosch en penningmeester H.Ensing. 174 RC RC SCHIEDAM Het Clubkampioenschap van Nederland 1966, gehouden te Wijk bij Duurstede. V.l.n.r. Jaap de Bruin, J. Voorsluis, P. Willems, A. Teeuw en J. Bergkotte.

Scyedam | 2003 | | pagina 30