nog een bakoven en een bedstee bevinden. Echter: zonder ovendeur en zonder bed steeplank, die daaruit ooit waren ontvreemd. De dag erop heeft de vereniging beide voor werpen uit de boerderij aan de Polderweg overgedragen voor inbouw in deze boerderij aan de Kerkweg. Deze gelukkige samenloop van omstandigheden kan zich vaker voor doen, indien in Schiedam een historische materialenbank of materialenregistratie wordt opgezet met goed beheer. Dat voorkomt het onnodig verloren gaan van historische bouwonderdelen. De meer dan teleurstellende gang van zaken met de gemeentelijke opslag in 2002, maar ook met bij derden opgeslagen zaken, zit ons nog vers in het geheugen. juli 2003 MOLENMARKERINGEN BROERSVEST Begin juli 2003 waren alle vijf koperen pla quettes bij de reeds aanwezige molenmark eringen in de Broersvest, aangebracht in het plaveisel. De cirkels van blinkende punaises zijn een goede greep, maar bij de plaquettes maken wij toch een kritische kanttekening. Voorheen waren deze op natuurstenen kubussen aangebracht. Nu zijn deze vlak in het plaveisel aangebracht, onopvallend, slecht leesbaar, en door vervuiling in de toekomst nog onopvallender en nog slechter leesbaar. Eén der plaquettes is zelfs pal naast een fietsenrek aangebracht en zal dus constant buiten het zicht zijn. De openbare ruimte staat vol met hinderlijke en de omgeving verstorende zaken, maar een opvallende plaats voor iets leuks lijkt er niet in te zitten. Het wederom plaatsen van de bedoelde kubussen aan de rand van het trottoir heeft onze voorkeur. 178 Bakoven in de boerderij Polderweg 118. Daar verwijderd 25 maart 2003. (Foto: R. W. Poels, 24 maart 2003)

Scyedam | 2003 | | pagina 34