DE DERDE ORANJEBRUG Allengs werd de bestaande brug te smal om het toegenomen verkeer te kunnen verwerken. Maar geld is een probleem. Men wil een beroep doen op het Werkfonds dat "Den Haag" heeft ingesteld ter bestrijding van de werkloosheid. Uit de Schiedamsche Courant, 6 maart 1935: "De Oranjebrug, Wanneer komt er verbetering? De steen des aanstoods voor ieder, die van het Westen naar de "city" gaat - het zij hij loopt, fietst of in een auto rijden - is de Oranjebrug. Dat is "een ding" geworden, dat voor het oude Koemarktbrugje, hetgeen zij, die hier langer dan een dozijn jaren wonen, zich nog wel zullen herinneren, niet meer onder doet... Het plan om de looppaden buiten de bestaande brug uit te bouwen, waardoor ook het rijvlak verbreed zou kunnen worden, heeft men opgegeven. De kosten zouden niet gering zijn en bovendien is die brug een betrekkelijk oud beestje, van wiens krachten men niet te veel mag vergen. Meermalen is de vraag geopperd of een signaal-inrichting geen verbete ring zou kunnen brengen. In ons blad is dat vraagstuk ook aan de orde geweest." "Maar het blijft overtuigd, dat er zeer dringend verandering moet komen, want de toestand wordt daar onhoudbaar, ondanks de voortreffelijke verlichting bij de brug en de politie- assistentie 's avonds 5 uur bij het regelen van het verkeer. Een nieuwe Oranjebrug is boven aan het lijstje geplaatst van de werken, die Schiedam zou uitvoeren, als het over geld beschikte. En dat lijstje is naar Den Haag opgezonden, opdat zij, die het 60- millioenfonds beheeren, daarvan kennis zouden nemen. Het is te hopen, dat uit Den Haag binnen zeer kor- 30

Scyedam | 2004 | | pagina 30