de Tuinlaan, waar honderden reeds stonden te wachten. De mannen van de Wit, onder leid ing van dé heeren de Wit zelve, hadden hier slechts enkele centimeters ruimte tusschen de klapbrug en het transport. De boomen aan de Hooikade moesten het licht ontgelden, omdat hun takken tamelijk ver uitstaken. Heel langzaam trok de Merel, vierden en hielden de man nen de takels, terwijl een tweetal malen gestopt moest worden om het gevaarte vrij te maken van de klapbrug. Even over half twaalf liet de Merel drie langen stooten op het signaal hooren als teeken dat het moeilijke transport achter den rug was. Wij merkten nog op de havenmeester van Schiedam de heer W.J. Kruyer, alsmede Ir. H.B.J. Aikema, die de ontwer per is van de nieuwe Oranjebrug en die beiden een wakend oog hielden. De politie zorgde voor de noodige afzetting, daar ook bij de Varkenssluis het gevaarte ruim een meter over de wal uitstak. Het verkeer was over de Lange Nieuwstraat en Tuinlaan gestremd." Toen om 12 uur het transport door de brug was, brak nog juist een hercules meertouw dat de noodige dienst had verricht. Door de klap die het gaf, schrok een man zoo, dat de omstanders hem overeind moesten houden. Had het een staaldraad tros geweest, dan had men deze nieuwsgierige wellicht naar het zieknhuis kunnen brengen. Thans kan iedere belangstellende en zeker de firma's Swarttouw en de Wit met genoegen op het welslagen dezer onderneming terugzien. Maandag of dinsdag wordt de brug in de hengsels gehangen. 35 De brug, bijna voltooid.

Scyedam | 2004 | | pagina 35