Uit het jaarverslag gemeente 1939 "Op Maandag 13 Maart 1939 vond de officiële in gebruik stelling plaats van de nieuwe Oranjebrug. Deze ingebruikneming werd verricht door Zijne Excellentie den Minister van Staat, Commissaris dezer Provincie, Jhr. Mr. Dr. H.A. van Karnebeek, in tegenwoordigheid van vele genoodigden en tal van belangstellenden. De nieuwe Oranjebrug is zoowel voor het interlocaal verkeer Rotterdam - Schiedam - Vlaardingen - Hoek van Holland als voor het locale verkeer van zeer groot belang. De oude, niet meer dan 6.30 m. breede, brug was reeds lang niet meer in staat om het, vooral op de spitsuren, ter plaatse zoo buitengewoon drukke verkeer behoorlijk te verwerken. Reeds in 1932 waren dan ook reeds plannen tot verbete ring in studie. De eerste gedachte was de oude brug te verbreeden, waardoor zij een breedte zou krijgen van 8 m., nl. een rijvlak van 5 m. en 2 trottoirs van elk lfi m. Een dergelijke ver breeding zou echter slechts een tijdelijke verbetering kunnen zijn, welke niettemin nog een belangrijk bedrag zou vorderen. Tenslotte is een plan voor een geheel nieuwe brug ontwor pen. De Oranjebrug bestaat in 2004 nog altijd en is zeer belangrijk voor het lokale verkeer. Maar voor het interlokale verkeer tussen Rotterdam en Vlaardingen en verder is de brug van veel minder belang geworden. Ook voor de scheepvaart hoeft zij niet meer geopend te worden, die is er niet meer. De fluisterboten kunnen onder de brug door varen. Ongeveer tegenover de Burgemeester Knappert/aan is op 27 maart 1937 een hulpbrug in gebruik genomen. Tijdens de bouw van de derde Oranjebrug is deze in gebruik geweest. 37

Scyedam | 2004 | | pagina 37