Bij fouilleering door Steenhuizen werd op hem bevonden revolver met 3 scherpe patronen, electrische zaklantaarn boksbeugel met prenters zakje met 2 sigaren, doosje met 2 lucifers, 2 sigarenpijpjes, 2 zakdoek, strikdas met speld, horloge met ketting en looper en 2 centen. Hij is daarna door hem gebooeid met de elctrische tram naar hier gebracht Doormij ondervraagt zegt dat hij heden-avond naar Schiedam is gekomen en wel geheel alleen om zekere Tetteroo won. alhier in de Steenstraat te begroeten die hij in de gevange nis heeft leren kennen doch niet heeft kunnen vinden en te voet terug is gegaan en ook geen kammeraden hebben gehad. Wordt in bewaring gesteld en blijft ter uwer beschikking. De personen door v.d. Valk en zijn vrouw gezien waren gekleed een met een glimmende regenjas en de beide andere met korte jasjes. De aangebrachte was gekleed met een grijze lange glimmende gummi regenjas die echter door de regen nat en met slijk was en draagt een stijvehoed. Van der Valk nog heden ontboden herkent hem beslist als de persoon die hij uit zijn woning de straat heeft op zien vluchten. Terwijl zijn vrouw hem eveneens zal herkennen. Nog deelde Abraham Verdoes verblijvende aan de Rotterdamsedijk in een honden-hok mij mede dat hij heden avond omstreeks 23.15 uur zag dat aan dein dijk een drietal personen zich bevonden waarvan twee met een kort jasje en een met een lange regenjas en een aankomend kneeveltje, het signalement van de arrestant overeenkomende, Nadat v.d. K. in bewaring was gesteld gekleed met bedoelde jas en van meening wasdat het beter was dat deze jas onder mij toezicht bleefv.d. Hoek op de jas die hij als hoofd kussen gebruik te een blauwe vrouwen borstrok zogenaamd duivilsterk aan de rug gescheyrd waarvan hij de herkomst niet kon verklaren en later ook niet herkent werd door vrouw van der Valk nog door eenige buren waarheen agent Mulder was gegaan. Nog rapportent v.d. Hoek dat hij bij de tol aan de Delfshaven heeft staande gehouden 3 man nen waaronder een spoorman en zekere Willem Ouweneel die volgens de spoorman een dronkenman hadden thuis gebracht en van den dijk afkwamen, terwijl deze personen ook korte jasjes droegen en door eenniemand anders was gezien. De handboeien zijn op verzoek van den heer comm. van politie heden nacht nog afgegeven te Delfshaven. Heden morgen vond ik voorin eer genoemd raam op het erf 2 in het achter vertrek 2 en buiten in de loods 4 roode afgebrande lucifers eenzelfde kleur als die op hem werden bevonden.

Scyedam | 2004 | | pagina 23