Voorplein van het Sint Jacobsgasthuis aan de Hoogstraat. De hier nog zichtbare fundamenten en keldergewelven van de middeleeuwse voorganger zijn op 27 mei 2004 gesloopt. Foto: R.W.Poels, 25 mei 2004) burgemeester R.Scheeres een koningslinde mei 2004 Nadat de restauratie van het Stedelijk Museum (vm. St.Jacobsgasthuis) aan de Hoogstraat 112 al eind 2003 was gestart, werd in mei 2004 het voorplein ontgraven om aldaar de entreeruimte te bouwen. Daarbij werden funderingen met booggewelven van de middeleeuwse voor ganger van het Gasthuis zichtbaar. Het gevondene werd door archeologen in kaart gebracht en gedocumenteerd. In verband met de vastgestelde plannen konden deze restanten niet worden behouden. Deze wer den op 27 mei verwijderd. Jammer dat op deze plek muurwerk van zo hoge ouderdom en met deze achtergrond niet op enigerlei wijze in de nieuwe situatie zichtbaar kon worden opgenomen. geplant ter ere van de geboorte van prinses Amalia. Bij de boom is een plaquette aange bracht met de tekst: 'Deze Koningslinde is geplant ter ere van de geboorte van Prinses Amalia 7 december 2003'met daarbij een kroontje, het wapen van de gemeente Schiedam en het logo van de VNFG (Vereniging Viering Nationale Feest- en Gedenkdagen). Deze boom is niet de enige herdenkings boom in Schiedam. In het Julianapark staat sinds 1947 een boom ter ere van de Bevrijding. Op een plaquette aan de voet staat de tekst: 'BEVRIJDINGSBOOM 5 MEI 1947' 30 april 2004 AMALIABOOM Schiedam heeft er een bijzondere boom bij. Midden in het oudste stadspark van Nederland, de Plantage, ter hoogte van Lange Nieuwstraat 101, is op 30 april door 108

Scyedam | 2004 | | pagina 28