Op de eerste verdieping aan de voorzijde lagen weer twee ruime kamers en aan de achter zijde van het gebouw lag nog een grote kamer over de hele breedte van het huis. Deze laat ste was gereserveerd als oefenplaats voor de tamboers en hoornblazers. Op de ruime zolder was de gymnastiekzaal ingericht waar een vaste rekstok en ringen waren aangebracht, plus een opbergruimte. Bij de opening van dit eigen huis van de Garde, op 2 juli 1935, waren naast de Raad van Toezicht, de oud-Hopman J. van der Plas, bestuur en leden, en ook vele ouders aanwezig. Twee weken later op 15 juli 1935 nam het Vendel deel aan het défilé voor Schiedams nieuwe burgemeester Mr. Dr. F.L.J, van Haaren. Dinsdag 22 oktober 1935 werd het eenjarig bestaan van het Vendel gevierd in zaal Eendracht. Secretaris W. van Oordt releveerde de oprichting, schetste uitvoerig de verrichtingen van het Vendel en besloot met het declameren van een zelfgemaakt gedicht, waarmee hij een uit bundig succes oogstte. Er werden enkele humoristische voordrachten gehouden, terwijl de avond besloten werd met een groots tableau. Aanwezig waren 400 belangstellenden. Eind 1935 werd de W. van Oordt aangesteld als Vendelcommandant (Hopman). Hij zou dat tot eind 1938 blijven. Naast de wekelijkse clubbijeenkomsten en de maandelijkse vendelavonden werd aan tal van evenementen deel genomen. Bij elke verjaardag van een lid van het Koninklijk Huis maakte het Vendel een rondwandeling door de stad. Op Prinsjesdag trok men naar Den Haag en op 1 april ging men naar Den Briel. Elk jaar nam het Vendel deel aan de plaatselijke avondvierdaagse en aan tal van andere wandeltochten binnen en buiten de stad. De bekendste waren de Rotterdammermars, uit- 130 Het Vendel tijdens één van de vele wandeltochten.

Scyedam | 2004 | | pagina 14