Het Bondsbestuur gaf toestemming en het Schiedamse Vendel nam terstond de voorberei dingen voor de 7e Mars ter hand. Honderden strooibiljetten werden gedrukt en uitgedeeld op diverse wandel- en sportevenementen. Er volgden ook persberichten in allerhande kran ten en het gevolg was dat op zaterdag 14 juli 1951 zich toch nog 460 wandelaars verza melden bij Café Restaurant 't Paviljoen" in het Schiedamse Sterrebos. De start was om 14.45 uur zodat precies om drie uur het eerste défilé voor het Erecomité dat zich ten stad- huize op de Grote Markt verzameld had kon plaats vinden. Burgemeester Mr. J. W. Peek, was vanaf deze eerste Schiedamse K. W. Mars Voorzitter van het Erecomité. De mars door de stad en de marsmuziek tijdens het défilé werd begeleid en opgeluisterd door de drumband van het eigen Vendel. Ook de 8e editie van de K. W. Mars startte vanuit het "Paviljoen". Met ingang van deze tocht werden de afstanden veranderd in 12, 18 en 30 km. Inmiddels was het aantal deelnemers dusdanig toegenomen dat naar een andere, ruimere, startplaats uitgeweken moest worden. De 9e mars vond zijn startplaats in het Volkspark. 2400 Wandelaars defileerden ditmaal onder vrolijke marsmuziek die ditmaal gebracht werd door het Tamboer en Pijperkorps Harmonie. Niet minder dan 9 muziekkorpsen verleenden hun medewerking waarvan som migen het gehele parcours uitliepen. Onder de deelnemers waren o.a. het Korps Adelborsten uit Den Helder en de grootste groep was ditmaal de Schiedamse Gymnastiekvereniging DOK. Het Volkspark was als startplaats heel mooi maar bleek toch qua afstand te ver van de defileerplaats af te liggen. Toen kwam de Plantage, met zijn prachtige feestpodium, in beeld. Deze startplaats is het voor de later te houden marsen uiteindelijk geworden en gebleven. De tiende K. W. Mars, een jubileumtocht. Het was zo mooi gepland. Een feestelijke wandeltocht vanaf een nieuwe startplaats, com pleet met dat prachtige muziekpodium, waarvoor reeds 2500 voorinschrijvingen binnen waren. Het werd heel anders. Reeds bij de start regende het zo dat slechts 1450 wandelaars vertrokken. Onder hen veel militaire groepen o.a. weer een groep Adelborsten uit Den Helder, de Kaderschool Infanterie, afdelingen van het B.K.L. uit Leiden en uit Soesterberg, de Geneeskundige troepen uit Ermelo, de Verbindingsdienst uit Utrecht, de Pontonniers uit Dordrecht, de Marva's uit Den Haag en de Lichte Lua. uit Rotterdam. De marsleiding stelde voor om vanwege de regen de 30 km tocht in te korten tot 18 km, maar daar wilden de militaire groepscommandanten niets van weten. Ze liepen de mars zon der meer uit en na afloop was hun commentaar bij praktisch allen: "Nat, maar voldaan". De organisatie besloot vanwege de aanhoudende regen het eindpunt van de mars te ver leggen naar de Korenbeurs, welke belangeloos beschikbaar was gesteld. Alle materialen en eigendommen van de deelnemers welke in de Plantage en de Blauwhuis achter gebleven waren moesten snel overgebracht worden van de Plantage naar het nieuwe eindpunt, wat een hele organisatie op zich was. Om de tegenvaller, vooral ook voor de niet gestarte, maar wel reeds vooraf ingeschreven deelnemers ongedaan te maken, besloot de marsleiding om in september een gratis inhaal- tocht te organiseren. 137

Scyedam | 2004 | | pagina 21