Dat werd een tweede 10e K. W. Mars op 25 september. Ook die dag bleef het niet helemaal droog maar het werd wel een succes. Alle militaire groepen waren weer present, terwijl het aantal deelnemers 2600 bedroeg. De Mars werd besloten met een feestprogramma uitge voerd door de muziekgroepen D.O.T. uit Overschie en W.I.K. uit Rotterdam-Charlois ter wijl het Schiedamse Tamboer en Pijperkorps Harmonie de dag besloot met een taptoe. De daaropvolgende marsen telden steeds meer deelnemers. Bij de 12e mars waren het er al 4200. Ditmaal was de plaatselijke gymnastiekvereniging THOR de grootste Schiedamse groep. Om nog meer aandacht te trekken besloot de marsorganisatie iedere komende tocht een eigen karakter te geven. De 13e tocht werd een Scheepvaarttocht. De scheepvaart en vooral de scheepsbouw stond bij deze mars volop in de belangstelling. Het startterrein was versierd met maatschappij vlaggen van alle grote rederijen en scheepswerven. In het programma boekje van de tocht werd ruim aandacht besteed aan scheepvaart en scheepsbouw. Het par cours werd gedeeltelijk over de terreinen van de Dok- en Werf-maatschappij Wilton- Fijenoord uitgezet. Het werd de grootste excursie die de grootste Schiedamse scheepswerf ooit bezocht. Vanzelfsprekend werd de defileermuziek alsmede de afsluiting van het feestprogramma ver zorgd door de Wilton-Fijenoord Harmonie. Het Vendel 25 jaar. 1959 werd een jubileumjaar. Het Vendel bestond 25 jaar. Het bestuur van het Vendel besloot om het jubileum niet in besloten kring te vieren maar om alle dit jaar te organiseren activiteiten van de vereniging extra groots en feestelijk op te zetten. De wandelgroepen kregen deelname aangeboden aan enkele grote bekende lan delijke tochten. De kampeerweken zouden dit jaar voor het eerst aan een kamp over de grens deelnemen, terwijl de 15e K. W. Mars als een specifieke Jubileumtocht werd opgezet. Met deze opzet kregen alle gardisten ruimschoots de gelegenheid hun jubileum te vieren. De drumband organiseerde een vrij drumband concours, dus zonder verplichte nummers. Aan dit concours, gehouden in en rond de Plantage, deden 22 corpsen mee en werd een groot succes. Het plan was hiervan een jaarlijks evenement te maken. Het Vendel Schiedam was inmiddels toegetreden tot de Sectie Muziek van de Schiedamse Gemeenschap (SG). (De SG was een instelling, die culturele activiteiten ontplooide en een eigen tijdschrift uitgaf.(Red.j) Tijdens de voorbereidingen voor het 2e concours kregen we van het bestuur van de S.G. te horen dat ook de muziekvereniging OBK aan een Jubileum Muziek Concours dacht. Men was van mening, dat twee concoursen voor Schiedam teveel waren en verzocht ons een jaar over te slaan, iets wat onze plannen tot het houden van een jaarlijks terugkerend vrij con cours niet ten goede zou komen. Het 2e Drumbandconcours werd tenslotte een concours t.g.v. het 60-jarig bestaan van O.B.K. onder leiding van het kader van de Oranje Garde. Ditmaal kwamen er 18 korpsen naar Schiedam. 138

Scyedam | 2004 | | pagina 22