Vrijheid deed hij 's morgens gymnastiekoefeningen. Toch was dit dezelfde man, die men 's avonds laat uit Baranov's cafe weer naar huis zag gaan. Er zijn diverse mensen, die een psy chologische verklaring van zijn gedrag hebben gegeven. Hij kreeg ongetwijfeld een streng- calvinistische opvoeding in het gezin van de hoofdonderwijzer in een klein dorp. Maar van vaderszijde zat er toch ook veel onrust in de familie en zich niet kunnen of willen schikken naar autoriteiten. Antony is niet in de kerk getrouwd en liet zijn kinderen niet dopen. Wij danken deze herinnering aan De Vletter aan Dr. G.H. Jonkers: "The New Republic, A Historical overview and a textbook of its stamps and postal history". Zoals de titel al zegt gaat het vooral over de post en postzegels. (Overigens is het interessant, dat al in 1892 de eerste vervalste postzegels werden gesignaleerd). Dr. Jonkers was oogarts in Schiedam en heeft jarenlang bronnenonderzoek in Zuid-Afrika en elders gedaan. Hij heeft de figuur Antony de Vletter extra uitgediept, omdat De Vletter ook jarenlang onderwijzer in Schiedam is geweest. De dochter van Antony, Anna Maria (Schiedam, geboren 4-12-1871, overleden 27-2-1950) trouwt te Schiedam op 8-9-1892 met Antonius Laurentius Ritman 18-4-1861, 16-10-1953). Zij kreeg drie kinderen. Bronnen: Mr. H.C. Hazewinkel "Rondom het De Vletter-oproer"in Rotterdamsch jaarboekje 1946 en 1947" (gezamenlijk ook als overdruk verschenen). Archief Fam. de Vletter. Gem. Archief Schiedam G.H. Jonkers - "The New Republic, A Historical overview and a textbook of its stamps and postal history" Schiedam, 1997. ISBN 90-9010228- 0 Engelstalig. Eigen uitgave. Dit boek is uitverkocht. Met dank aan mevrouw Jonkers. A. de Vletter in rijkostuum met zijn kaffer bediende. De bediende was voor deze gelegenheid gekleed in een oud hemd van Antony. 162

Scyedam | 2004 | | pagina 10