Antilliaanse TV. Dit ging niet door omdat plotseling de verloving van Claus van Amsberg en Prinses Beatrix bekend werd en op de dag van onze K.W. Mars, hun intocht in Amsterdam midden in de belangstelling stond. In 1966 werd een 2e Scheepvaarttocht gehouden waarbij het parcours, speciaal voor dit gebeuren, weer gedeeltelijk was uitgestippeld over de werf van Wilton-Fijenoord. Alle wan delaars werden hier in de nieuwe kantine, bij de oostelijke ingang van de werf, getrakteerd door de directie van W.F. op een gratis consumptie. Natuurlijk werd bij het défilé de deflleermuziek verzorgd door de Harmonie van Wilton- Fijenoord. Ook het Jachthoorn- en Pijperkorps van Bronswerk uit Amersfoort, bestaande uit werknemers van Bronswerk waarmee Wilton-Fijenoord pas gefuseerd was, trad hier op met een grote show na het défilé. Beide korpsen werkten 's avonds mee aan het feestprogram ma in de Plantage. Burgemeester Roelfsema was dit jaar voor het eerst voorzitter van het Erecomité. De tocht trok ditmaal ruim 5000 deelnemers. Het jaar daarop viel de mars samen met de opening van de Beneluxtunnel. Nog voordat Koningin Juliana de tunnel officieel opende trokken alle 4637 wandelaars van Schiedams grootste wandelmars door de nieuwe tunnel. Ook dit keer was het weer een geslaagd gebeuren. In 1967 waren het Zweden en in het bijzonder de Zweedse voedselhulp van vlak na de oor log welke bij de 26e mars centraal in de belangstelling werden gezet en 4126 wandelaars zorgden op een zonovergoten Grote Markt voor een groots défilé waar die dag naast ■u» Burgemeester Roelfsema, de Zweedse KW Ambassadeur Baron Lagerfelt als speciale gast JHp aanwezig was. In de raadzaal sprak hij tot de genodigden, in perfect Nederlands: "Een jaar f geleden kon ik bij mijn komst in Nederland niet A lr^ vermoeden dat hier de belangstelling voor tP i #1» Zweden zo groot zou zijn". Heel veel nevenactiviteiten. Naast het organiseren van alle hiervoor genoemde evenementen waren er nog vele andere zaken waarmee de Garde bemoeienis had. Op elke Koninginnedag werkte de Garde mee aan tal van activiteiten die door de plaat selijke Oranje Vereniging georganiseerd wer den. Op 4 mei was het de Dodenherdenking waar de Garde present was en daags daarna waren het de Bevrijdingsfeesten waarvoor elk jaar onze medewerking gevraagd werd. Het Vendel was plaatselijk aangesloten bij de Schiedamse Jeugdraad, het Gereformeerd 167 Hopman Ph. van Oordt tijdens de prijsuitreiking.

Scyedam | 2004 | | pagina 15