De wekelijkse bijeenkomsten van het Vendel werden jaren lang gehouden in gymnas tiekzalen. Eindjaren vijftig veranderde dat en kregen we de beschikking over ruimten naast de Gereformeerde Oosterkerk aan de Rotterdamsedijk. Op de vrijdagavonden hielden we hier, volgens vast schema, avonden waarop film, spel, muziek en lezingen gebracht werden. De zaterdag was hier gereserveerd voor de junioren en de oefeningen van de band. In die tijd kregen we ook nieuwe uniformen. Door de vele optredens in het voor- en najaar kwam de behoefte aan uniformkleding welke het mogelijk maakte ook in die seizoenen op te kunnen treden. We kregen daarvoor nieuwe jasjes in blauwe kleur met witte shawls alsook nieuwe mutsen. Kort daarop kreeg de band versterking van majorettes, en daarmee konden we ons in vol ornaat weer naar buiten presenteren. In januari 1970 kregen we de gelegenheid om onze wekelijkse bijeenkomsten voortaan te houden op de bovenverdieping van de sociëteitsruimte van de Gereformeerde Jeugdraad aan 168 Het Vendel met drumband tijdens de stille tocht voorafgaande aan de dodenherdenking. Jeugdverband, de Schiedamse Gemeenschap en landelijk naast haar eigen Bond van Oranje Gardes ook nog bij de Ned. Chr. Wandelsport Bond. Al die organisaties hadden zo hun eigen festiviteiten waarbij de Garde, met of zonder zijn band, voor medewerking gevraagd werd. Voor de Jeugdraad waren dat allerlei optochten, speldagen en niet te vergeten de jaarlijkse kerstboomverbranding. Het Jeugdverband belegde enkele malen Jeugdmeetings waarvoor onze vereniging gevraagd werd de terreinen daarvoor in gereedheid te brengen. De Schiedamse Gemeenschap had zijn vakantiefeesten waarvoor jaarlijkse fiets- en puzzel- tochten werden georganiseerd. Vele bij de Wandelsport Bond aangesloten wandelclubs vroe gen de medewerking van onze drumband als muzikale omlijsting van de door hen gehouden wandeltochten. Natuurlijk liepen we jaarlijks mee met de Avondvierdaagse en andere wan deltochten. Later hadden we een eigen groep bij de Nijmeegse Vierdaagse en ook aan veel oranjefeesten buiten de stad werd medewerking verleend.

Scyedam | 2004 | | pagina 16