Intussen liep de organisatie van de Koningin Wilhelmina Marsen gewoon door. De 27e Mars had prachtig weer en trok als altijd weer veel wandelaars naar Schiedam. Ook de enkele jaren daarvoor ingevoerde lange afstanden van 40 en 50 km trokken veel doorgewinterde wandelaars die deze tochten als laatste oefening voor de komende vierdaagse prachtig von den. Ze vertrokken reeds om 10 uur vanuit de Plantage en kregen hun hele wandeling begeleiding van Gardisten op hun brommers. Het landelijke schema voor te houden wandeltochten werd gewoonlijk aan het eind van elk wandeljaar door de diverse wandelbonden samengesteld. Zo ook het programma van toch ten voor 1972 waarin de K.W.Mars de datum van 3 juni kreeg toegewezen. Het zou onze laatste K.W.Mars worden. Het einde Begin januari werd ons het gebruik van onze vergaderruimte aan de Hoogstraat onmogelijk gemaakt. Er zat opeens een nieuw slot op de toegangsdeur van het gebouw en het bleek dat ons de huur was opgezegd. Dit werd het einde van het bestaan van ons Vendel. In een poging om elders nieuwe vergaderruimte te vinden schreven we alle instanties waar we als vereniging mee te maken hadden aan en legden onze moeilijkheden uit. Zonder eigen huis was langer voortbestaan onmogelijk. Er kwam geen oplossing. Geen enkele door ons benaderde instantie wist een oplossing. Einde verhaal zou je denken, maar wij zaten nog met één probleem. 169 Het Vendel met hun nieuwe uniformen tijdens de avondvierdaagse. de Hoogstraat no. 148.

Scyedam | 2004 | | pagina 17