BIJDORP 1924 - 2004 EEN WANDELING DOOR DE TIJD Samen met de werkgroep Kethel maken wij een wandeling door Bijdorp. De wandeling is voor ons uitgestippeld en beschreven door: Adrie Broeren-Rip, Louw Jongste, Rien van der Loo, Henk Ravensbergen en Koos Strik Bijdorp 80 jaar. De werkgroep Kethel van de Historische Vereniging Schiedam wil dit feit niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Na een halljaar inventariseren, het afnemen van interviews en het raadplegen van publicaties over het verleden van Bijdorp, is gebleken dat ons onderzoek meer tijd vereist en bij de werkgroep meer vragen oproept dan beantwoordt. Daarom willen wij u, omdat ons onderzoek niet afgerond is, meenemen op een wandeling door Bijdorp vanaf de nieuwbouw in 1924 tot ongeveer 1965. Wij beperken ons tot het beschrijven van de levendige middenstand, 'winkeltjes om de hoek' zoals Jaap de Raat het zo treffend wist te zeggen, en tot het beknopt ver melden van enkele ondernemingen in de periode vanaf het ontstaan van Bijdorp tot het vertrek van de laatste winkelier melkhandel G.A. (Graab) Lansbergen uit de Schietbaanstraat. We beginnen in de Westpolderstraat 1Op de hoek woonde de familie De Munnik. Zoon Koos verkocht korte tijd groente langs de deur, hij was werkeloos en wilde toch zijn steentje bijdragen in het gezin. Op nummer 4 van de Westpolderstraat had Andries Ritman een kappers- en scheerwinkel. Andries Ritman, een gepensioneerde marineman, werkte ook 171 Bijdorp 2004 en omstreeks 1922.

Scyedam | 2004 | | pagina 19