Dit zal in december of januari zijn afgerond. Het zijn van oorsprong branderijen of dis tilleerderijen, later verhoogd en gewijzigd in verband met gebruiksverandering. Het herenhuis op nr. 147, dat men ook had willen slopen, blijft staan en is inmiddels aangewezen als gemeentelijk monument. (Zie ook Scyedam 2001 nr. 1 en 2 en 2002 nr. 3.) NIEUWE UITGAVEN De afgelopen jaren bracht Rotterdams Dagblad Metamorfose deel 1 en 2 uit over de veran deringen in de stad Rotterdam. Ook langs de Waterweg die de havenstad met de zee verbindt heeft de tijd niet stilgestaan. De veranderingen in het gebied van de Van Brienenoordbrug tot Hoek van Holland komen aan bod in Metamorfose Waterweg. De Nieuwe Waterweg maakte van Rotterdam een wereldhaven maar de haven werd te groot voor Rotterdam. Langs de Waterweg kwamen de Botlek, Europoort en de Maasvlakte. Ook de steden langs de Waterweg zoals Schiedam, Vlaardingen en Maassluis veranderden in de loop der tijden. In Metamorfose Waterweg wordt aan Schiedam aandacht besteed met onder andere de Buitenhaven en de Korte Haven. Oude foto's geven weer hoe het vroeger was en nieuwe foto's laten zien hoe het er nu uitziet. De teksten vertellen op een aanstekelijke wijze over toen en nu. De uitgave telt 104 pagina's en is geheel in kleur uitgevoerd. Foto's van Eppo W. Notenboom en geschreven door Ben Maandag. 19.95. 186 Burg. Knappertlaan 22-2. Gebouwd 2e helft 19e eeuw, gesloopt oktober 2004. (Foto: R. W. Poets, september 2004)

Scyedam | 2004 | | pagina 34