bekend, dat door "onvoorziene omstandigheden" Antony was gedwongen zijn post als gym nastiekleraar op te geven. Wat die omstandigheden inhielden wordt niet vermeld. Antony verlaat op 3 november Schiedam, met onbekende bestemming. Zijn vrouw en dochtertje blijven in Schiedam achter. Daar wordt op 8 januari 1874 het zoontje, Antony geboren. Een Amerikaans avontuur Wij verliezen Antony een tijd uit het oog. Maar dan komt zijn naam voor in een krant van juli 1874. Hierin staat dat hij, samen met vier vrienden een tocht met een 12 voet roei/zeil boot maakt op de rivier de Mississippi vanaf St. Paul. Het blijkt, dat Antony en ook zijn broer Hendrik dan al een tijdje in Amerika zijn. In september bereiken de vijf St. Louis. Maar dan raken wij Antony weer kwijt. Misschien heeft hij in Zuid-Amerika gezworven? 158 A De foto toont een deel van molen De Meyboom, café Hoek en de school aan de Buitenhavenweg. De school, architect H. Feteris, werd gebouwd voor fl 10000 en bestond uit een schoolgedeelte (11x5,3 m.) met wat bijruimten, een woning en een kleine zolder. Van 1875 tot 1884 was het de 3e armen school; later werd aan de Dwarsstraat een nieuw gebouw betrokken. Het hoofd van de 3e armen school was de bekende W. Brouwer. De school aan de Buitenhavenweg werd na 1884 gymnas- tiekschool. In 1930 werd het gebouw een politiepost en sinds 1982 is er het VVV gevestigd. Het eerste hoofd, J. Wijma werd van 1874 tot 1888 het Hoofd van de enige burgerschool (voor rijke kinderen) te Schiedam, (foto GAS omstreeks 1926)

Scyedam | 2004 | | pagina 6