23-5-1927: "De Koemarktbrug. Een heel moeilijk karwei is Zaterdagmiddag en -nacht ver richt in het midden van de stad: het op zijn plaats brengen van een gedeelte van de nieuwe Koemarktbrug. Deze is in twee helften geconstrueerd op de Werf Gusto alhier. Vrijdagmid dag is een dier helften van het terrein der onderneming naar de Voorhaven gesleept en daar opgenomen door een drijvenden bok, die het stuk brug, dat 85.000 K. G. weegt, op een bag germolen plaatste, voor het transport ingericht. Die baggermolen is op de Werf Gusto gebouwd, maar niet afgeleverd. Door den kap van de machinekamer af te nemen, kreeg men op het dek ruimte om het brugdeel plaats te bieden. Ten gevolge van den grooten diepgang van den bok, ontstonden er moeilijkheden, waardoor heel wat tijd verloren ging, maar om 7 uur vrijdagavond was het eerste gedeelte van het moeilijke werk volbracht en kon de brug naar de plaats van haar bestemming getransporteerd worden. Zaterdagmiddag tegen vier uur werd de baggermolen tusschen de beide landhoofden getrokken en begon onder leiding van den heer ir. H. Bauduin, bedrijfsleider en den heer M.H. Harm, chef van de constructie-afdeeling van de Werf Gusto, het tweede gedeelte. De "stoppingen die voor en achter tot steun onder de brug waren geplaatst, werden wegge slagen, zoodat zij alleen nog rustte op 4 "stoppingenin 't midden, die in een cirkel waren geplaatst, waarbinnen 't zwaartepunt van de brug viel. Met takels werd zij vervolgens een De montage van de twee brugdelen. Op de achtergrond is het (nieuwe) hotel "De Kroon in aanbouw. In dit pand is nu een zaak in o.a. sportkleding gevestigd. 86

Scyedam | 2005 | | pagina 10