oo medio 2005 RESTAURATIES EN RENOVATIES GEREED - De renovatie/restauratiewerkzaamheden aan Hoogstraat 114 (met een toekomstige administratieve functie van het Stedelijk Museum) zijn inmiddels afgerond. - Al geruime tijd werd gewerkt aan de restauratie van het exterieur van de Evan gelisch Lutherse Kerk aan de Lange Nieuw- straat 219 hoek Oranjestraat. Medio dit jaar kon het werk worden afgerond met een fraai resultaat. - Na vertrek van het restaurant zijn de his torische panden Lange Haven 99, 101 en Walvisstraat 2 verbouwd tot woningen. De werkzaamheden, die bij het pakhuis Walvis straat 2 het aanzien in ongunstige zin heb ben beïnvloed, zijn inmiddels afgerond. - Heerenstraat, achter Boterstraat 51/53/55. De restauratie/renovatie van twee woon huizen met werkplaats, de een met tuitge- vel, de ander met puntgevel, kwam medio 2005 gereed, met aantrekkelijk resultaat. juli 2005 HARGMOLEN EN WESTABTSMOLEN MONUMENT Toen in 2004 door de eigenaar van het restant van de Hargmolen aan de Polder vaart een sloopvergunning werd aange vraagd heeft de Historische Vereniging pogingen gedaan om sloop of aantasting te verhinderen. Zowel bij het rijk als bij de gemeente werden verzoeken ingediend het molenrestant op de rijkslijst of de gemeen telijke lijst te plaatsen. De Hargmolen werd toen onder voorlopige bescherming gebracht. Een tweede posi tieve ontwikkeling was dat eind 2004 de sloopaanvrage door de eigenaar werd ingetrokken. Op 30 juni werd bericht ont- r Heerenstraat, achterhuizen van Boterstraat 55 (l.) en 51/53 (r.J, in 1977 respectievelijk 2005. (Foto's: A.& H.Groeneweg en R. W.Poels) 115

Scyedam | 2005 | | pagina 39