Schiedamsche Courant 29 april 1927 "De nieuwe Koemarktbrug. Met de werkzaamheden aan de nieuwe Koemarktbrug is men thans zoover gevorderd, dat vandaag begonnen is met het trekken van den damwand voor het zuidelijk landhoofd. Daardoor wordt de doorvaartruimte op haar normale breedte gebracht. Door middel van een stoomhamer, die naar boven werkt, en die geplaatst is op een platbodem-vaartuig, zullen de palen, die den damwand vormen, één voor één uit den grond worden getrokken. Die palen zijn ongeveer elf meter lang en steken plm. anderhalve meter boven het water uit. Vermoedelijk zal dit werk wel een week vorderen. Het zuidelijk landhoofd is grootendeels gereed. Zaterdag 21 Mei wordt het eerste gedeelte van den bovenbouw verwacht. De Zaterdag en Zondag zal men besteden om dat gedeelte te plaat sen. De Zaterdag daarop volgt het andere gedeelte van den bovenbouw. Gisteren zijn de loopbanen gesteld, dat zijn de "rails", vervaardigd van gietstaal van bizondere vastheid, waarover de brug bij het openen zal rijden. Vandaag legde men de laatste hand aan dat werk. Het brugwachtershuisje is ook zoo goed als gereed. Vanuit dit gebouwtje zal men een ruim uitzicht hebben over Lange Haven en Buitenhaven. In de portiek van dit huisje komt een installatie, waardoor de brugwachter met één handbeweging de brug kan openen en sluiten. Ook vanuit een bedieningszuil, die op het zuidelijk landhoofd zal verrijzen, zal de brug bediend kunnen worden. Vermoedelijk zal de brug niet voor het midden van Septem ber in gebruik genomen kunnen worden"... 85

Scyedam | 2005 | | pagina 9